fbpx
Uudised

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused ehitavad üles kaitseväe operatsioonianalüüsi võimet

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused korraldasid eile Tallinnas koostöös NATO teadus- ja tehnikaorganisatsiooniga operatsioonianalüüsi-alase rahvusvahelise seminari.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste rakendusuuringute keskuse ülema kolonelleitnant Sten Alliku sõnul alustab KVÜÕA sel aastal kaitseväe operatsioonianalüüsi võimekuse ülesehitamist. „Seminar on suunatud kõigile neile, kes operatsioonianalüüsiga tulevikus ühel või teisel viisil kokku hakkavad puutuma,” ütles kolonelleitnant Allik, nimetades nii väevõime arendajaid ning analüüsi tulevasi tellijaid ja kasutajad kui ka KVÜÕA ja ülikoolide inimesi, kes operatsioonianalüüsi tegemisse võivad kaasatud olla. Seminaril esinevad ettekannetega analüütikud Hollandist, Rootsist, Ameerika Ühendriikidest ja NATO kommunikatsiooni- ja informatsiooniagentuurist.

„Kuna sõjaline operatsioonianalüüs kui selline on Eestis väga vähe, kui üldse, tuntud, siis on seminari eesmärk anda põgus ülevaade sellest, missuguseid meetodeid ja tööriistu operatsioonianalüüsiks kasutatakse ning kuidas see võimearendust toetab”, selgitas kolonelleitnant Allik.

KVÜÕA rakendusuuringute keskus korraldab sõjateaduse arendamist kaitseväe jätkusuutlikkuse tagamiseks. RUK-i peamised tegevusvaldkonnad on teadusliku ja rakendusliku uurimistöö tegemine, teadus- ja arendustegevuse juhtimine KVÜÕAs ning selle koordineerimine muude õppe- ja ametiasutustega.

Kaitseväe Akadeemia