fbpx
Uudised

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused esitlevad uut marsilaulu

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused esitlevad õppeasutuste uut marsilaulu nimega „Laul kodumaa kaitsjatest“, mis valmis KVÜÕA 20. taasloomise aastapäevaks.

Loo autor ja esitaja InBoil KVÜÕA töötajatele ja õppuritele laulu esitamas

„Õppeasutustele oma laulu saamine on vahva algatus, mis on vääriline tähistus meie edukale ja pikaajalisele tööle sõjaväeliste juhtide koolitamisel. Meid on nüüd pandud laulu – me jääme kestma! See laul on tänastele õppuritele ja töötajatele, aga ka kõikidele vilistlastele. Mulle väga sümpatiseerib selle laulu rütmikus, mis süstib reipust ning meeleolukust, samas ka sõnade lihtsus lõkkeõhtul kaasa laulmiseks,“ ütles Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste ülem kolonel Enno Mõts.

KVÜÕA tellimusel kirjutas ja laulis tunnuslaulu sisse Andrus Rootsmäe, esinejanimega InBoil, kes on alates 1990. aastast Kaitseliidu Tartu maleva tegevliige ja kapteni auastmes. „Tartu vaimu kandev poeet InBoil on osanud laulule anda väga olulise sõnumi: sõdurid on lihtsalt inimesed, ohvitserid aga lihtsalt sõdurid! Ta on lahendanud geniaalselt ka nende hirmud, kes häbenevad oma lauluoskust – nad saavad viisile ühiselt kaasa vilistada. Optimism ja ühtsus on oluline osa sõjaväelises väljaõppes ning kuuluvad kokku nagu sukk ja saabas. Nüüd saab hoogsalt edasi marssida,“ lisas kolonel Mõts.

Laulust on kaks versiooni: üks ansambliga ja teine akustiline. Ansambli versiooni saate kuulata siit: https://goo.gl/F2ZaWR ja akustilist versiooni siit: https://goo.gl/uSmBNC.

Loo autoriõigused kuuluvad Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustele.

Kaitseväe Akadeemia