fbpx
Uudised

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused korraldasid sõjatehnoloogia konverentsi

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste rakendusuuringute keskus korraldas täna kolmanda sõjatehnoloogia konverentsi, mille keskmes oli anda ülevaade Kaitseväe tehnoloogilistest arengutest ja koostööprojektidest ülikoolidega.

„Konverentsi üheks eesmärgiks oli informeerida koostööpartnereid, kuhu Kaitsevägi on tehnoloogiliselt suundumas, et nad teaksid, kuidas meid vajadusel toetada saaks. Eelmine aasta kandsime ette, millega me siin majas tegelenud oleme, nüüd kuulame, mida ülikoolid on teinud Kaitseväe jaoks,“ ütles konverentsi üks läbiviijatest kolonelleitnant Veljo Raide.

Konverentsil tutvustasid KVÜÕA magistrandid väevõimeid, nende väljakutseid ja tehnoloogilisi arenguid. Samuti sai ülevaate KVÜÕA, Tartu Ülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooli vahelisest tehnoloogiaalasest koostööst ja uudsetest lahendustest ning teadus- ja arendusprogrammidest Kaitseministeeriumi juhtimisel.

Konverentsi eesmärk oli tuua kokku kaitseväe, Kaitseliidu, ülikoolide ja kaitsetööstusega seotud inimesed, et jagada valdkonnaalaseid kogemusi, teadmisi ja vajadusi.  Lisaks koostööpartneritele ja muudele teemaga seotud inimestele tulid konverentsile ka huvilised, kes tulid ennast harima Kaitseväe tehnoloogiliste arengute teemal.

KVÜÕA kolmas sõjatehnoloogia konverents organiseeriti koostöös Kõrgema Sõjakooli, Kaitseministeeriumi ja Eesti Kaitsetööstuse Liiduga.

Kaitseväe Akadeemia