fbpx
Uudised

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused korraldavad Kaitseväe teaduspäeva

Reedel, 14. märtsil Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustes (KVÜÕA) korraldataval Kaitseväe teaduspäeval arutletakse, kuidas peaks rahvuslik sõjateadus toetama Eesti sõjalise võimsuse suurenemist.

Üheks teaduspäeva korraldamise eesmärgiks on tuua kokku Eesti sõjateaduse arendamisest huvitatud inimesed, et võimaldada neil omavahel infot vahetada ja kontakte luua. Konverentsil esinevad ettekannetega kaitseväe ohvitserid ja tsiviilteadlased, kes räägivad teadus- ja arendustegevuse rollist Kaitseväe arendamises ja Eesti teadusasutuste kogemuste võimalikust kaasamisest sõjateaduses.

„Eesti sõjalise riigikaitse planeerimisel ning arendamisel on jõutud praeguseks hetkeks olukorda, kus ühelt poolt hakatakse selgemalt nägema vajadust kaitsealase teadus- ja arendustegevuse süsteemse toe järele ja teiselt poolt võimaldab võimepõhine sõjalise jõu arendamine lihtsamalt määratleda probleeme, kus on vaja teaduspõhiseid lahendusi otsida,“ ütles teaduspäeva korraldaja, kolonelleitnant Sten Allik. „Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused Eesti rahvusliku sõjateaduse keskusena soovib kokku viia kaitseväelased, kes sõnastaksid mida neil on vaja ja teadlased, kes ütleksid mida on võimalik teha,“ täpsustas Allik.

Teaduspäevale on kutsutud osalema kaitseväelased ja Kaitseministeeriumi ametnikud, tudengid, teadlased ja õppejõud tsiviilteadus- ja õppeasutustest ning teised kaitsevaldkonnaga kokkupuutuvad ametkonnad ja inimesed.

Teaduspäeva konverentsi külalisi oodatakse KVÜÕA peahoonesse 14. märtsil alates kell 9:30, aadressil Riia 12, Tartu. Kell 10:15 alustab konverentsi avasõnavõtuga kindralmajor Riho Terras ja konverents lõppeb kell 15:10 KVÜÕA ülema, kolonel Martin Heremi kokkuvõttega. Tutvu ka teaduspäeva ajakava ja teemadega.

Konverents on tasuta ja avatud kõigile huvilistele, osalejatele pakutakse tervituskohvi ja vahepausil suupisteid. Konverentsi otseülekannet saab vaadata siit. Veebi vahendusel konverentsi jälgijad saavad oma küsimusi esinejatele saata aadressile teaduskonverents[at]mil.ee.

Teaduspäeva korraldab KVÜÕA rakendusuuringute keskus, millest kujuneb tulevikus üks rahvusliku sõjateaduse nurgakivi.

Kaitseväe Akadeemia