fbpx
Uudised

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused korraldavad sümpoosioni Hiina, Venemaa ja Lääne teemadel

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste humanitaar- ja sotsiaalteaduste õppetool ning Tartu Ülikooli Euroopa Liidu-Venemaa uuringute keskus (CEURUS) korraldavad 6. juunil ühiselt rahvusvahelise teadussümpoosioni teemal “Hiina, Venemaa ja Lääs: huvid, kuvandid ja suhted”.

Põhiettekande teemal „US-China-Russia Relations: Realigning Triangular Relations“ peab politoloogiaprofessor Christopher Marsh (Baylori Ülikool ja USA Maaväe Juhtimis- ja Staabikolledž, Fort Leavenworth).

Kaasettekannetega Venemaa ja Hiina teemadel esinevad tunnustatud Eesti eksperdid erukindral Ants Laaneots ja Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse teadur Hannes Hanso. Sümpoosion lõpeb temaatilise diskussiooniga, mida juhib Tartu Ülikooli võrdleva politoloogia lektor Alar Kilp.

Teadussümpoosion edendab interdistsiplinaarset diskussiooni Hiina, Venemaa ja Lääne, sealhulgas Euroopa Liidu ja USA multilateraalsete suhete üle laiemas julgeolekupoliitilises kontekstis, milles on esindatud ka Eesti huvid.  Sümpoosionile on oodatud kõik kaitseväelased, õppejõud ja üliõpilased, kel on huvi kaasaegsete julgeolekupoliitiliste ja strateegiliste küsimuste vastu. Töökeeleks on inglise keel.

Teadussümpoosion toimub Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste peahoone (Riia 12, Tartu) paremas tiivas asuva Balti Kaitsekolledži auditooriumis 201 (Admiral Cowan Hall) kell 9.30-13.00. Osalemissoovist palume teatada e-kirja teel aadressil andres.saumets[at]mil.ee hiljemalt 4. juuniks 2012.

Kaitseväe Akadeemia