fbpx
Uudised

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused läbivad akrediteerimist

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustest toimub täna ja homme institutsionaalne akrediteerimine.

Täna ja home külastab Kaitseväe Ühendatud Õppeasutusi institutsionaalse akrediteerimise komisjon, mis hindab kõrgkooli toimimist viimastel aastatel.

Õppeasutuste ülema kolonel Martin Heremi sõnul on tulevikus plaan keskenduda rohkem õppetööle tuginevale teadustegevusele. „Meie senine teadustegevus, mis ei ole kvantitatiivselt ühe kõrgkooli kohta sugugi väike, peab keskenduma rohkem meie põhitegevusele – sõjateadusele. Peame looma teadmisi, mis aitavad meil tulevikus võita lahinguid,“ ütles kolonel Herem.

Kolonel Heremi sõnul saavad õppeasutused uhked olla, et tööandjad on rahul inimestega, kes meie kooli on lõpetanud – kõrgema sõjakooli noorte ohvitseride lahingulisi oskusi on tunnustanud liitlaste väejuhid välisoperatsioonidel Afganistanis ja Iraagis.

Institutsionaalne akrediteerimine on välishindamine, mille käigus hinnatakse kõrgkooli alates juhtimise, töökorralduse, õppe- ja teadustegevusest ning lõpetades uurimiskeskkonna vastavusega õigusaktidele, ülikooli eesmärkidele ja arengukavale.

Eestis viib välishindamist läbi Eesti kõrghariduse kvaliteediagentuur. Akrediteerimise tulemused kinnitab haridus- ja teadusministeerium ning esimesed tulemused saab kõrgkool teada 13. detsembriks. Seni on sarnase akrediteerimise Eestis läbinud Sisekaitseakadeemia, Tartu tervishoiukõrgkool ja Eesti Infotehnoloogia Kolledž.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused on riigikaitseline rakenduskõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ning Kaitseliidule. KVÜÕA on sõjalise teadustegevuse arendajaks Eestis, tehes koostööd oma partneritega üle maailma.

Alates 2001. aastast kuni tänaseni on Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustes kaitstud 383 lõpu- ja 71 magistritööd. Lisaks on ilmunud 17 KVÜÕA teadusajakirja „Toimetised“.

Kaitseväe Akadeemia