fbpx
Uudised

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused liitus Erasmus+ programmiga

_MG_1794Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused liitusid sellest aastast Erasmus+ programmiga, mis annab kõrgkoolile suuremad võimalused leida rahvusvahelisi partnereid ning õppejõududel ja õppuritel võimalused ennast Euroopa riikide kõrgkoolides täiendada.

„Liitunud koolidelt oodatakse juba teatud kvaliteeti, mis annab meie jaoks ka kindluse partnerite leidmisel. Lisaks saab programmiga taotleda rahalisi vahendeid, mis hõlbustavad õppimist ja õpetamist rahvusvahelises keskkonnas,” ütles KVÜÕA õppekavade arendamise nõunik Nele Rand.

Ranna sõnul on Erasmus+ programm esialgu mõeldud õppejõudude mobiilsuse toetamiseks. „Esimesed üliõpilased võiksid välismaale õppima minna 2015. aasta kevadsemestril. Programmist on kasu ka KVÜÕA teadustegevuse arendamisele ja spetsiifilisemate erialade kadettidele, kelleks on Kõrgemas Sõjakoolis näiteks õhu- ning mereväe põhikursused,” ütles ta.

Erasmus+ programmi eesmärk on parandada kõrghariduse kvaliteeti, toetada kõrgkoolide ja ettevõtjate rahvusvahelist koostööd, arendada kõrgharidust ning suurendada kõrgharidusega seotud vaba liikumist Euroopas. Peamiselt tegeleb Erasmus+ üliõpilaste ja õppejõudude õpirändega, mille eesmärk on viia läbi õppetööd või võimaldada õppimist Euroopa riigi kõrgkoolides.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused on riigikaitseline rakenduskõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ning Kaitseliidule. KVÜÕA on sõjalise teadustegevuse arendajaks Eestis, tehes koostööd oma partneritega üle maailma.

Kaitseväe Akadeemia