fbpx
Uudised

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused tähistasid pidulikult õppeaasta algust

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused tähistasid täna õppeaasta algust traditsioonilise piduliku jalutuskäiguga läbi Tartu linna, pärast mida pidas Kaitseväe juhataja kindral Riho Terras KVÜÕA kadettidele kooliaasta alguse puhul kõne.

KVÜÕA pidulik jalutuskäik Tartu linnas. Foto: Ivika Lehtsalu

„Mul on hea meel tõdeda, et Eesti kaitseväe struktuuriüksus tähistab haridust – õppeaasta algust. Üks tähtpäev meie riigi kalendris, mis ei ole puhkepäev ja ei kanna tähendust verisest võitlusest, vaid on tarkuse pidupäev,“ ütles KVÜÕA ülem kolonel Enno Mõts, kes muuhulgas rõhutas koostöö tähtsust teiste organisatsioonidega. „Tsiviil-militaar koostöö on märgusõna, mille sisuline väärtus üha avardub. Kaitsevägi ei tohi olla end isoleeriv kinnine asutus, meil on teistelt palju õppida ja samuti ka oma kogemusi jagada,“ lisas kolonel Mõts.

Kaitseväe juhataja kindral Riho Terras soovis ka omalt poolt kadettidele edu ja jaksu algavaks õppeaastaks. “Olge ohvitserid, olge eeskujud ja võtke Eesti riigi kaitsmist südamega, siis on meie riik ja rahvas kaitstud,” ütles kindral Terras kadettidele.

KVÜÕA pidulikul jalutuskäigul läbi Tartu linna osalesid Kõrgema Sõjakooli õppurid, KVÜÕA töötajad ja teenistujad, keda saatis Kaitseväe orkester ning kaks soomustransportööri. Pidulikule jalutuskäigule järgnes relvastuse ja tehnika näitus kaitseväe ühendatud õppeasutustes, lisaks oli külastajatele avatud õppeasutuste muuseum.

Täname kõiki, kes jalutuskäiku ning tehnika näitust uudistama tulid ning samuti täname autojuhte kannatliku meele eest liiklusseisakute tekkimisel.

KVÜÕA Kõrgem Sõjakool on noortele, kes soovivad head juhtimisalast kõrgharidust. Kõrgema Sõjakooli põhikursuse maa-, mere- või õhuväe õppesuuna lõpetajad saavad rakendusliku kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auastme.

Galerii KVÜÕA kooliaasta algusest: http://pildid.mil.ee/index.php?/category/58293#content

Kaitseväe Akadeemia