fbpx
Uudised

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused tähistasid Tartu rahu aastapäeva

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused tähistasid Tartu rahulepingu sõlmimise 93. aastapäeva lahtiste uste päeva ja pärgade asetamisega Tartu Vabadussõja mälestusmärkide juurde.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste ülem kolonel Aarne Ermus ja KVÜÕA Kõrgema Sõjakooli kadetid asetasid täna pärjad Pauluse kalmistule Vabadussõja monumendi juurde, Tartu vabadussamba Kalevipoeg jalamile ning Raadi kalmistule Lõuna-Eesti vabastajate mälestussambale ja Julius Kuperjanovi hauale, kelle surmast möödus täna 94. aastat.

Eile korraldasid Kõrgema Sõjakooli kadetid lahtiste uste päeva, millest võttis osa ligi 300 koolinoort ja rühma jagu ajateenijaid Pioneeripataljonist. Lahtiste uste päevadel rääkisid sõjakooli põhikursuse kadetid külalistele riigikaitsest, kadetielust, tutvustasid õppe- ja eluruume, õppeasutuste sõjamuuseumi ja relvastust. Kadetikasiinos rääkisid kadetid sõjakoolide vahelisest rahvusvahelisest koostööst ning ajaloolistest traditsioonidest.

Riigikaitselist haridust edendavaid lahtiste uste päevi korraldab Kõrgem Sõjakool peaaegu igal kuul. Sellel poolaastal saavad huvilised kadettide elu ja tegemistega tutvuda veel 20. märtsil, 19. aprillil ja 31. mail.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ning Kaitseliidule. KVÜÕA Kõrgema Sõjakooli põhikursusel omandatakse ohvitseri põhioskused ning saadakse rakenduslik kõrgharidus sõjalise juhtimise erialal maa-, mere- või õhuväe õppesuunal. Samuti on sõjakoolis võimalik õppida aastasel nooremohvitseride täiendusõppekursusel ohvitseriks neil, kel kõrgharidus juba olemas ja ajateenistus läbitud. Sel aastal saab sisseastumisdokumente esitada 25. juunist kuni 7. juulini.

Kaitseväe Akadeemia