fbpx
Uudised

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused tähistasid Tartu rahu aastapäeva

Täna tähistasid Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused Tartu rahulepingu sõlmimise 98. aastapäeva pärja asetamisega Tartu Vabadussõja mälestusmärgi juurde.

Fotod: Ivika Lehtsalu

“Tartu rahuga loodud rahu on antud meile hoida. On paslik meenutada siinjuures neid ligi 2300 langenut, kes tagasid läbi Vabadussõja ja Landeswehri sõja selle rahu allakirjutamise eeltingimused. Ent see kõik oleks võinud jääda saavutamata, kui ei oleks toimunud otsustavat pööret sõjalises mõtlemises. Eesti väed, keda oli ligi 15 000 meest, loobusid kaitselahingutest ning koos Soome vabatahtlikega läksid jaanuaris 1919  üle vastupealetungile. Vastupealetungiga saavutatud edu andis kindlust kogu rahvale ja juba maikuuks oli Eesti vägedes ligi 75 000 meest. Mitte suurus, vaid initsiatiiv ja otsustavus on need, mis saavad meid võidule viia. Kiirus, mobiilsus, initsiatiiv, võitlusvõime on märksõnad, mis iseloomustavad ka täna meie sõjaväe arengut. Nii nagu Vabadussõja ajal toetas rahvas riigikaitset, kasvatades suure kriisi ajal Eesti sõjaväge viiekordselt, on vaja ka täna kogu rahva panust, et säilitada meile hoida antud rahu,“ ütles Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste esindaja kolonelleitnant Avo Veske aastapäeva puhul peetud kõnes.

KVÜÕA Kõrgema Sõjakooli kadetid asetasid Emajõe ääres Kalevipoja vabadussamba jalamile pärja ning olid esindatud auvahtkonnas. Tartu rahu mälestussündmusel osalesid lisaks kaitsejõudude ja Tartu linnavalitsuse esindajatele ka üliõpilaskorporatsioonid.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ning Kaitseliidule. KVÜÕA Kõrgema Sõjakooli põhikursusel omandatakse ohvitseri põhioskused ning saadakse rakenduslik kõrgharidus sõjalise juhtimise erialal maa-, mere- või õhuväe õppesuunal.

Galerii: http://pildid.mil.ee/index.php?/category/58521

Kaitseväe Akadeemia