fbpx
Uudised

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused tutvustavad näitusel Ungari õhuväe ajalugu

Näitus Ungari õhuväe ajaloost KVÜÕA saali fuajees. Foto: Ave Eerma
Näitus Ungari õhuväe ajaloost KVÜÕA saali fuajees. Foto: Ave Eerma

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused avasid näituse „Ungari õhuvägi minevikus ja olevikus“, mis tutvustab Ungari õhuväe ajalugu.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste muuseumi juhataja Art Johansoni sõnul on Ungaril nii meie sugulasrahvuse kui ka NATO liitlasena selge tõekspidamine NATO ühisest kaitseplaneerimisest. „Tänapäeval valvavad Ungari hävitajad ka meie õhuruumi,“ ütles Johanson, „kuid meie jaoks on Ungari ajalugu suhteliselt võõras ja seega on näitus paljude jaoks silmi avav.”

Näitus jõudis Eestisse seoses Balti õhuturbemissiooniga, kus ungarlased osalevad. Näitus annab ülevaate Ungari õhuväe loomisest 20. sajandi alguses, selle ajaloost nii esimese kui ka teise maailmasõja ajal, sõdadevahelisel perioodil, külma sõja ajal, kui Ungari oli Nõukogude Liidu satelliitriik ning Ungari õhuväe arengust tänapäeval pärast Ungari suveräänsuse taastamist. Näitus koosneb roll-up-stendidest, kus on hulgaliselt fotosid ning tutvustavaid tekste.

Näitust saab külastada Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste saali fuajees kuni jõuludeni. Näituse külastajatel palume külastus kokku leppida KVÜÕA muuseumiga meiliaadressil art.johanson[at]mil.ee või telefonil 53738484 ning kaasa võtta isikut tõendav dokument.

Kaitseväe Akadeemia