fbpx
Uudised

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused võitis sangpommi meistrivõistlustelt rekordarvu medaleid

KVÜÕA võidukas meeskond “Sangpommil”.

KVÜÕA meeskond saavutas „Sangpommil” esmakordselt ka võistkondliku esikoha, kogudes 581 punkti ning edestades teisele kohale jäänud Staabi- ja sidepataljoni võistkonda 108 punktiga. Kolmanda koha sai Mereväe võistkond.

Individuaalselt tulid KVÜÕA võistlejatest esikohtadele kaalukategoorias kuni 80 kg kadett Artur Zirul (11. põhikursus), kaalukategoorias kuni 90 kg kadett-seersant Priit Meier (12. põhikursus) ning kaalukategoorias üle 90 kg leitnant Tanel Kurisoo (5. keskastmekursus). Üle 35-aastaste vanuseklassis võidutsesid kaalukategoorias kuni 80 kg staabiveebel Roman Kattai ja kaalukategoorias kuni 90 kg Indrek Kaseorg.

Sangpommi meistrivõistlustel üheksandat korda osalenud leitnant Tanel Kurisoole oli see juba kaheksas meistritiitel. „Väga hea on võitja olla. Eriti seetõttu, et püstitasin isikliku rekordi tõukamises,” sõnas Kurisoo. „Kui eelmistel aastatel olin kõige kõvema punktisummaga kaitseväelane, siis nüüd ületas minu tulemuse kaks kaitseväelast. 200 punkti piiri sai kätte kokku kaheksa meest, mida pole samuti varem juhtunud. See näitab, et tase on tõusnud.“ Leitnant Kurisoo tundis heameelt ka selle üle, et osavõtjate arv on suurenenud.

Esimest korda sangpommivõistlusel võidu saavutanud kadett-seersant Priit Meier teenis võistluste suurima punktisumma – 290 punkti. 84 punktiga oma varasemat rekordit löönud Meieri sõnul oli ta võitu planeerinud, nüüd tuli lisaks ka isiklik rekord. „Võistlesin kolmandat aastat. Eelmisel aastal saavutasin kolmanda koha, sel aastal oli potentsiaali saada üle 300 punkti. Seega järgmisel aastal on plaanis juba 400 punkti saada,” ütles Meier. „Kui varem olid tipus juba tuntud näod, siis sel aastal pakkusid kõva konkurentsi ajateenijad, kellest kaks teenisid üle 200 punkti. See näitab, et sangpommivõistlus on tõusuteel.”

Kolmanda koha saavutasid kaalukategoorias kuni 70 kg leitnant Ainar Afanasjev (5. keskastmekursus), üle 35-aastaste vanuseklassis kaalukategoorias kuni 70 kg veebel Aarne Seeba ja üle 45-aastaste vanuseklassis kaalukategoorias kuni 90 kg seersant Tiit Leosk.

Neljanda kohaga naasis võistluselt üle 45-aastaste meeste vanuseklassis kaalukategoorias üle 90 kg veebel Ain Jakobson, viienda kohaga kaalukategoorias kuni 60 kg kadett Timo Leppik (13. põhikursus) ja kuuenda kohaga üle 35-aastaste meeste vanuseklassis kaalukategoorias üle 90 kg Martin Vink.

Seekordsel „Sangpommil“ osales 91 võistlejat 15 võistkonnast, KVÜÕA oli esindatud 11 võistlejaga. Võistlusest võtsid osa kaitseväe ja Kaitseliidu esindajad. Igas kaalukategoorias võis olla üks osavõtja üldarvestuses, üks üle 35-aastaste ning üks üle 45-aastaste arvestuses. Võistkonnas võis olla kuni 15 osalejat, neist 5 üldarvestuses ja 10 veterani. Võisteldi viies kaalukategoorias – kuni 60 kg, kuni 70 kg, kuni 80kg, kuni 90 ja üle 90 kg.

Võistlusala koosnes kahest harjutusest: kahe 24 kg sangpommi tõukamisest rinnalt ning 24 kg sangpommi rebimisest parema ja vasaku käega.

Kaitseväe Akadeemia