fbpx
Uudised

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused võttis vastu külalisi

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustes peeti 18. märtsil lahtiste uste päeva. Õppeasutuste ning kaitseväega üldisemalt saabusid tutvuma noored nii Tartust, Narvast, Pärnust kui mujalt Eestist.

Ehkki enamus külastajatest olid gümnaasiumiõpilased, leidus uudistajate hulgas ka nooremaid. Külastajaid võõrustasid põhikursuse kadetid, tutvustades huvilistele õppeasutusi, relvastust, kadetikasiinot ja KVÜÕA muuseumi. Koos koolinoortega arutleti riigikaitse üle ja tutvuti õppimisvõimalustega KVÜÕA Kõrgemas Sõjakoolis.

“Suur huvi õppeasutuste külastamise vastu näitab selgelt, et noortel on huvi riigikaitse ning õppimisvõimaluste vastu Kõrgemas Sõjakoolis,” ütles Kõrgema Sõjakooli ülem major Vahur Murulaid.
Riigikaitselist haridust edendavaid lahtiste uste päevi on edaspidi kavas korraldada aastaringselt kord kuus. Eriti oodatud on need koolid, kus puudub riigikaitseõpetus, silmaringi laiendavat leiavad aga siit kõik, nii vanad kui noored.

Järgmised lahtiste uste päevad toimuvad juba kevadel, 25. aprillil ja 29. mail.

Huvilised saavad külastuseks registreeruda saates kirja aadressile teavitus[at]ksk.edu.ee või helistades telefoninumbrile 7176197.

Kaitseväe Akadeemia