fbpx
Uudised

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste hoonest saab Tartu suurim parkimismaja

IMG_010416Kooli ülalpidamiskulude vähendamiseks ja Tartu kesklinna parkimisvõimaluste parendamiseks muudetakse Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuse hoone alates selle aasta juunist parkimismajaks, KVÜÕA töötajatele ja kadettidele püstitatakse Raadile aastaringselt kasutatav ilmastikukindel õppe-, töö- ja majutuslinnak.

Õppeasutuse toetusosakonna ülema major Ants Arengu sõnul lahendab Tartu kesklinna parkimismaja rajamine paljude linnakodanike ja Tartusse tööle käivate inimeste parkimismured ning teenib ühtlasi tulu riigikassasse. Planeeritavate ümberkorralduste tähtajaks on seatud juba käesoleva aasta juunikuu.

„Tartu kesklinna hoone ei vaja kapitalimahukaid töid,“ ütles major Areng, „Riia 12 fassaadi kaheksast sambast on vaja ainult kaks maha võtta, et autod peauksest sisse pääseks, lammutada paar siseseina ning ehitada mõned kaldteed.“

Toetusosakonna ülema sõnul on telklinnaku püstitamine Raadile poole tunni küsimus. „Õppeasutuse töötajad ja kadetid harjutavad telkide püstitamist igakuiselt ning on selles tegevuses äärmiselt professionaalsed ja kiired,“ ütles major Areng. „See on parim võimalik viis ühele õppeasutusele panustada ühiskonna teenimisse,“ ütles major Ants Areng.

Parkimismaja ehitus on seotud ka koolis antava õppega. Nimelt saavad sõjaväelise juhtimise maaväe eriala kadetid uuest aastast spetsialiseeruda parkimiskorralduse erialale. Spetsialiseerumismooduli mahuks on 35 EAP-d ning muuhulgas õpivad tulevased ohvitserid nii tsiviil- kui ka sõjalise parkimise põhitõdesid, kiirparklate rajamist ja parklate maskeerimist, erinevas formatsioonis (nt malelaud, noolepea jms) parkimist, aga ka seda, kuidas parkida vineerplaatide abil üksteise peale mitu sõidukit.

Kaitseväe Akadeemia