fbpx
Uudised

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste magistrandid võitsid Garage48 Hardware & Arts 2017 esikoha

Kaitseväe Ühendatud Õppasutuste magistrantide ideed,- akuhaldussüsteem ja petteradar, mis Garage48 Hardware & Arts 2017 jooksul kaitseväelaste ning tsiviilarendajate abil prototüüpideks vormiti, võitsid üritusel esimese ja teise koha.

“Hea meel on näha, et igal aastal muutub sündmus kaitseväe arendustegevuste jaoks aina paremaks ja tulemuslikumaks, osa varasematest prototüüpidest, mis siin alguse said, on meie poolt ka edasi arendatud,” ütles KVÜÕA rakendusuuringute keskuse ülem, kolonelleitnant Sten Allik.

Esikoha võitnud akuhaldussüsteem CBMS (Central Battery Management System) suudab jälgida suure masinapargi autode elektriakusid ja nende kohta infot edastada. Haldusliidese abil saab masinapargi hooldaja informatsiooni, milline on akude üldine seisukord ja millised akud vajavad laadimist. See hoiab kokku aega ja lihtsustab oluliselt akude hooldamist. Teisele kohale tulnud petteradar on mõeldud vastasele valeinfo andmiseks.

Neljandat korda toimuval Garage48 Hardware & Arts 2017´l oli 175 osalist erinevatest riikidest, 36 ideed, millest 21 meeskonda prototüüpe ja nende toodete turundusplaane arendasid. Ideid hindas žürii koosseisus Veljo Raide (Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused), Alvo Aabloo (Tartu Ülikool), Hardi Volmer, Toomas Tammis (Eesti Kunstiakadeemia), Priit Salumaa (Garage48, Mooncascade) ja Indrek Rebane (Hedgehog).

Kaitseväe Akadeemia