fbpx
Uudised

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste õppekavad said väga hea hinnangu

Eile edastas Eesti kõrg- ja kutsehariduse kvaliteediagentuur Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustele riigikaitse õppekava kvaliteedihindamise aruande, millega akrediteeriti sõjalise juhtimise õppekavad järgmiseks seitsmeks aastaks.

KVÜÕA õppeosakonna juhataja Nele Rand on kõrgkoolivälistest ekspertidest moodustatud hindamiskomisjoni aruandega rahul. „Otsus näitas, et Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustest saab väga hea kõrghariduse, mille käigus saavad kadetid palju praktilisi oskusi ning on hinnatud ka tööandjate seas,“ ütles Rand. Hindamiskomisjoni ettepanekute alusel hakkab kool edasisi tegevusi kavandama.

Ranna sõnul teeb kool omalt poolt kõik selleks, et kadette tulevaseks teenistuseks võimalikult hästi ette valmistada ning KVÜÕAsse on oodatud eelkõige need, kellel on sisemine kutsumus ja soov pühenduda valitud elukutsele.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste riigikaitse õppekavade esimese ja teise õppeastme kvaliteedihindamine viiakse järgmisel korral läbi seitsme aasta pärast.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused on ainus riigikaitseline õppeasutus Eestis, mis valmistab ette ohvitsere ja allohvitsere Eesti kaitseväele. Õppeasutuste koosseisu kuuluvad Kõrgem Sõjakool, kus valmistatakse kaitseväele ette ohvitsere rakenduskõrgharidus- ja magistriõppe tasemel ning Lahingukool, kus koolitatakse allohvitsere kutse- ja täiendusõppes.

Kaitseväe Akadeemia