fbpx
Uudised

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustes algas uus õppeaasta

Täna algas Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustes uus õppeaasta, õppeasutuste ülem kolonelleitnant Enno Mõts võttis avaaktusel seniselt ülemalt kolonel Martin Heremilt üle õppeasutuste lipu. 

Kindralleitnant Riho Terras. Foto: Annett Kreitsman
Kindralleitnant Riho Terras. Foto: Annett Kreitsman

Õppeaasta avaloengus ütles kaitseväe juhataja kindralleitnant Riho Terras, et selleaastane NATO Varssavi tippkohtumine oli Eesti jaoks edukas – demonstreeriti ühtsust, solidaarust ja näidati, et NATO on võimeline kohanduma muutunud julgeolekuolukorraga.

„Meie jaoks olulisim otsus oli suurendada liitlaste kohalolekut alliansi idatiival. Sellega luuakse Eestisse, Lätti, Leetu ja Poola NATO lahingugrupid. Eesti lahingugrupi eest vastutav raamriik on Suurbritannia. Lisaks plaanivad panustada Prantsusmaa ja Taani. Lahingugrupp saavutab esialgse valmiduse 2017. aasta aprilliks.”

Kindralleitnant Terras lisas, et NATO lahingugrupp omab ühelt poolt heidutavat mõju ja teisalt tugevdab Eesti iseseisvat kaitsevõimet ning rõhutas, et liitlaste püsiv kohalolek ei tähenda, et oleksime konfliktipiirkond. „Tegemist on NATO tavapärase praktikaga – liitlased on kohal ka Saksamaal, Itaalias ja mujal.”

Loengu lõpus avaldas kindralleitnant Terras rõõmu, et sõjateadus ja -tehnoloogia on Eestis ametlikult tunnustatud teadusvaldkond ning soovis kadettidele edukat uue õppeaasta algust.

KVÜÕA Kõrgem Sõjakool on noortele, kes soovivad head juhtimisalast kõrgharidust. Kõrgema Sõjakooli põhikursuse maa-, mere- või õhuväe õppesuuna lõpetajad saavad rakendusliku kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auastme.

Fotod: http://pildid.mil.ee/index.php?/category/57692

Kaitseväe Akadeemia