fbpx
Uudised

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustes esitletakse uut manööversõja raamatut

Esmaspäeval, 4. veebruaril kell üks pärastlõunal esitletakse Tartus Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste aulas Robert R. Leonhard’i raamatut „Manööversõja kunst. Manööversõja teooria ja maa-õhk lahingud”, mille tõlkis kolonelleitnant Toomas Väli.

Raamatu saamislugu tutvustab esitlusel raamatu toimetaja, Kirde kaitseringkonna ülem kolonelleitnant Enno Mõts. „Raamat annab ülevaate manöövri arengu kohta sõjapidamises, esitades sealjuures põhjaliku analüüsi meetoditest ja vahenditest vaenlase löömiseks,“ ütles kolonelleitnant Enno Mõts raamatu tutvustuseks. 1990. aastatel ilmunud Robert R. Leonhardi raamat on täna sama aktuaalne, sest sõdasid iseloomustab endiselt inimloomuse psühholoogiline aspekt.

Raamatu sissejuhatuses rõhutab kaitseväe juhataja brigaadikindral Riho Terras, et tegemist ei ole ajaviitekirjandusega, vaid raamatuga, mis annab suurepärase ülevaate manööversõja olemusest ja arengust. „Robert R. Leonhardi esitatud manööversõja põhimõtteid illustreerivad ajaloolised näited alates antiigist kuni esimese Lahesõjani, mis pakuvad huvi ka Eesti lugejale ja aitavad paralleele tõmmata meie endi sõjaajalooga,“ kirjutab brigaadikindral Terras raamatu sissejuhatuses.

AS Eesti Ajalehed kirjastus poolt välja antud „Manööversõja kunst“ on sarja Riigikaitse Raamatukogu kolmas raamat. Varem on ilmunud Phillip M. Taylor’i „Mõtterelv. Propaganda ajalugu vanaajast tänapäevani“ ja Geoffrey Till’i „Merevõim. Teejuht XXI sajandisse“. Kohapeal on raamatud saadaval soodushinnaga.

Kirde Kaitseringkonna ülem Kolonelleitnant Enno Mõts on olnud kauaaegne Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuse taktika õppetooli ülem ja Eesti sõjalise mõtte arendaja.

Kaitseväe Akadeemia