fbpx
Uudised

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustes lõppes nooremstaabiohvitseride kursus

Nooremstaabiohvitseride kursusel osalejad. Foto: Ave Eerma
Nooremstaabiohvitseride kursusel osalejad. Foto: Ave Eerma

Täna lõpetasid 24 kaitseväelast nooremstaabiohvitseride kursuse (NSOK-i), kus õppisid otsuse vastuvõtmise protsessi.

Kursusel osalenud Kaitseministeeriumi kaitseväeteenistuse osakonna juhataja asetäitja kapten Tõnis Sõnumi sõnul on NSOK värskete teadmiste omandamiseks väga oluline peale erialaohvitseride ka põhikursuse läbinud ohvitseridele. „Minu jaoks oli huvitav näha pataljoni staabi toimimisprotsesse seestpoolt ehk kuidas jõutakse nende otsusteni, mis meie tegevust korraldavad,“ ütles kapten Sõnum.

Kursuse põhiläbiviija kolonelleitnant Kaido Tiituse arvates on nooremstaabiohvitseride kursus üks olulisema tähtsusega kursustest. „NSOK-ile tulevad kaitseväelased erinevatelt tasanditelt,“ ütles kolonelleitnant Tiitus. „Nad tulevad siia erialaspetsialistidena ja õpivad, kuidas planeerimisprotsess töötab, et see teadmine oma väeosadesse viia.“

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustes toimunud kursuse eesmärk on koolitada pataljoni tasemel staabiohvitsere, kes suudaksid staabitööd läbi viia: analüüsida kõrgemalt saadud käsku erinevatest vaatepunktidest, ülesannetest ja vastasest lähtuvalt ning selle põhjal panna kokku käsk oma allüksustele. Otsuse vastuvõtmise protsessi õppimist toetavad lahingtegevuse aluste õpe ja vastaseõpe.

 

Kaitseväe Akadeemia