fbpx
Uudised

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustes toimub sel nädalal teavitustöö baaskursus

Täna algas Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustes teavitustöö baaskursus, millel osalejad õpivad kaitseväe kommunikatsiooni ja suhtlemise põhiväärtusi.

Kursuse vastutava läbiviija leitnant Janari Kintsiraua sõnul on kursus oluline nii kaitseväe kommunikatsiooni toimise mõistmiseks kui ka omavahel sotsialiseerumiseks. „Kursusel osalejad saavad põhiteadmised strateegilise kommunikatsiooni toimimisest, kuid sama oluline on paremini tuttavaks saada oma kolleegidega, kes sarnases valdkonnas töötavad,“ ütles leitnant Kintsiraud.

Kursusel osalejad saavad ülevaate teavitustöö korraldusest, strateegilisest kommunikatsioonist, infooperatsioonidest, otseteavitusest ja tsiviil-militaarkoostööst. Kursuslased saavad ülevaate ka meedia toimimisest, sealhulgas ajakirjaniku tööpõhimõtetest, intervjueerimisest, uudiste kirjutamisest, fotograafiast ja sotsiaalmeediast.

Leitnant Kintsiraua sõnul töötavad kursusel osalejad erinevates struktuuriüksustes. „Kursusel on osalejaid nii mereväest, erioperatsioonide grupist, strateegilise kommunikatsiooni osakonnast kui ka kaitseliidust ja naiskodukaitsest,“ ütles leitnant Kintsiraud. „Iga kursuse läbiviimisega lisandub kaitseväkke neid inimesi, kes mõistavad ühtselt kommunikatsiooni ja strateegilist kommunikatsiooni kaitseväes ja oskavad seda väärtustada.“

Teavitustöö baaskursus kandis algselt nime teabeohvitseride baaskursus ning seda on korraldatud alates 2011. aastast. Teavitustöö baaskursus kestab viis päeva ning toimub kaks korda aastas.

Kaitseväe Akadeemia