fbpx
Uudised

Kaitseväelased said Garage48 innovatsioonitalgutelt kaks auhinda

Wulf Counter. Foto: Sten Allik
Wulf Counter. Foto: Sten Allik

Möödunud nädalavahetusel Tartu Ülikooli Physicumis toimunud innovatsioonitalgutel tulid auhinnalistele kohtadele kaitseväelaste ideedest valminud petteraadio ja padrunilugeja prototüübid.​

KVÜÕA rakendusuuringute keskuse ülema kolonelleitnant Sten Alliku sõnul on innovatsioonitalgutel osalemine väga hea lähendada kaitseväge ja tsiviilteadusmaailma. „Petteraadio meeskonnas on Tartu Ülikooli insenerid ning nii neil kui ka meil on väga suur huvi seda edasi arendada,” ütles kolonelleitnant Allik. „Padrunilugejaga on nii, et kui  tiim ise tahab sellega edasi töötada, siis me igati toetame neid.”
Petteraadio võib olla üheks vahendiks elektroonilise võitluse valdkonnas. Meeskond sai prototüübi eest auhinnaks Prototroni mentorlustoetuse ning osaleb järgmistes Prototroni võistlusvoorudes.
Wulf Counter padrunilugeja loeb elektrooniliselt, kui palju on laskemoona salves alles. Prototüüp sai Garage48 HUB-auhinna ehk töögrupp saab oma prototüübi arendamiseks tasuta kasutada koostöötamiseks mõeldud mõttelaborit.
Möödunud nädalavahetusel toimunud innovatsioonitalgutele esitati kokku 40 ideed. Pärast ideede esitlust alustasid töögrupid 19 idee ellu viimast. Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste poolt esitati talgutele viis ideed, millest neli läksid arendamisse ning kaks pälvisid lisaks ka eraldi tunnustuse. Lisaks petteraadiole ja padrunilugejale prototüüpis üks meeskond silla, mida kasutada tehnika viimiseks ühelt laevalt teisele ning teine meeskond üritas luua lahendust infusioonivedeliku soojendamiseks enne veeni süstimist.
Garage48 on üritus, mis võimaldab iduettevõtetel erinevaid ärilisi algatusi ellu viia. Sellel osalejad peavad 48 tunni jooksul oma idee projektirühmadega toimivaks tehniliseks kontseptsiooniks arendama. Garage48 üritused said alguse Eestist 2010. aasta aprillis ja on laienenud nüüdseks ka mujale maailma.​​
Kaitseväe Akadeemia