fbpx
Uudised

Kaitsevägi sai Garage48-lt eriauhindu ja publiku lemmiku tiitli

Nädalavahetusel Tartus peetud esimese riigikaitsele keskenduva Garage48 militaarhäkatoni käigus töötasid osalejad 48 tunni jooksul välja uuenduslikke kaitsetehnoloogia prototüüpe, edukalt esinesid ka Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused ja Kaitseväe küberväejuhatus.

„Kõige enam olen rahul KVÜÕA ja küberväejuhatuse ühismeeskonna poolt loodud raadiovõrkude testsüsteemi prototüübiga, aga huvitavad olid ka suurtükiraudade robotpuhasti ning võidutööd, tankitõrjepositsioone analüüsiv programm ja tark miinisütik. Oluline on, et minule teadaolevalt ei jää need prototüübid riiulile puhkama, vaid neid arendatakse edasi. See näitab häkatonide kasulikkust uute tehnoloogiate prototüüpimisel ja kaitsevaldkonna probleemide lahendamisel,“ ütles Garage48 mentor, KVÜÕA rakendusuuringute keskuse nooremteadur major Veiko Dieves, kes on ka ise varem edukalt Garage48-l osalenud.

Võistkond, kuhu kuulusid ka Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste õppurid, valiti publiku lemmikuks prototüübiga, mis kujutab endast kaasaskantavat tervisemonitori, mis tuvastab lahinguolukorras verejooksu ning kuvab meedikutele vajaminevat informatsiooni, kuidas haavatut aidata. Lisaks sai võistkond ka eriauhinna Kaitseliidu küberkaitse üksuselt.

Võistkond, kuhu kuulusid teiste hulgas ka KVÜÕA õppurid ja Kaitseväe küberväejuhatuse teenistujad, ajateenijad ja reservväelased, sai parima tehnilise lahenduse auhinna seadme prototüübi eest, mis tuvastab reaalajas raadiovõrgu probleeme.

Häkatonil osales ligi 170 inimest enam kui 20 rahvusest.

Garage48 Defence Makeathon korraldatati koostöös Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste, kaitseministeeriumi ning Eesti Kaitsetööstuse Liiduga.

Fotod üritusest leiate Garage48 Facebooki lehelt.

 

Kaitseväe Akadeemia