fbpx
Uudised

Kaitsevägi sai juurde 11 nooremveeblit ning üheksa vanemveeblit

Täna peeti Võrus Taara linnakus kaitseväe akadeemia kutseõppe suuna lõputseremoonia, kus akadeemia ülem kolonel Vahur Karus andis vanemallohvitseride põhi- ja keskastmekursuse lõpetajatele üle lõputunnistused ning 11 vanemallohvitserile nooremveebli ja üheksale vanemveebli auastme.

„Ükstapuha, kas te olete jalaväerühma veebel, juhite süsteemi laeva peal või olete kuskil radaripostil – need on kõik asjad, mis loovad igapäevaselt inimestele turvatunnet,“ ütles kaitseväe akadeemia ülem kolonel Vahur Karus lõpetajatele tseremoonial peetud kõnes. „See, kuidas teie asju teete, motiveerib noori inimesi tulema meie juurde. Seega, ma annan teile kuhjaga vastutust ning ma tahan, et te selle välja kannaksite.“

Vanemallohvitseride põhikursuse õpingud algasid juuli lõpus ning õppurid on selle aja jooksul omandanud teadmised pedagoogikast, üld- ja sõjaväelisest juhtimisest ning läbisid laskeharjutuste korraldamiseks vajaliku väljaõppe. Peale tänast suunduvad 12 põhikursuse lõpetajat tagasi oma koduväeossa, kuid veel jätkab 36 põhikursuslast oma õpinguid erialakoolides ning teenistuspraktikal. Nende õppurite jaoks lõppeb kool 2021. aasta juunis.

Vanemallohvitseride põhikursuse eesmärk on anda alused ja suunised esimese tasandi vanemaallohvitseride ettevalmistamiseks kõikidele Eesti kaitseväe väeliikidele ning Kaitseliidule. Õppekava läbinu on võimeline teenima rahuajal rühma suuruse üksuse ülema abi ja instruktori ametikohtadel ning allüksuse ülemana sõjaajal.

Vanemallohvitseride keskastmekursuse lõputunnistuse said tänasel tseremoonial 29 kursuslast, neist üheksa said ka vanemveebli auastme. Kümme nädalat kestnud kursusel omistasid õppurid teadmised üld- ja sõjaväelisest juhtimisest ning pedagoogikast. Keskastmekursuse läbinud vanemallohvitserid jätkavad peamiselt enda teenistust kompaniiveeblina või suunduvad teenima pataljoni staapidesse üle kaitseväe.

Vanemallohvitseride keskastmekursus on allohvitseride hariduse ja sõjaväelise väljaõppe kolmanda astme kursus, mis kandis varem vanemveebli kursuse nime ning seda on korraldatud alates 2003. aastast.

Kaitseväe akadeemia kutseõppe suunal koolitatakse vanemallohvitsere ja reservohvitsere, kus õppetöö on jaotatud erinevateks kutse- ja täiendusõppekursusteks.

Rohkem fotosid SIIN.

Kaitseväe Akadeemia