fbpx
Uudised

Kaitsevägi sai juurde 11 nooremveeblit

Täna peeti Võrus Taara linnakus Kaitseväe Akadeemia kutseõppe tseremoonia, kus omistati 11 vanemallohvitseride põhikursuslasele nooremveebli auaste ning 30 keskastmekursuslasele kursuse lõputunnistus.

„Vanemallohvitserid on just need inimesed, kelle kutsumuseks on isikkoosseisu õppekasvatustöö. See töö rajaneb vahetul suhtlemisel kõigi tasanditega alates sõdurist kuni ülemateni välja,” ütles Kaitseväe Akadeemia veebel staabiveebel Andri Harkmann.

Vanemallohvitseride põhikursuse õpingud algasid augustis ning õppurid on selle aja jooksul omandanud teadmised pedagoogikast, üld- ja sõjaväelisest juhtimisest ning läbisid laskeharjutuste korraldamiseks vajaliku väljaõppe. Peale tänast suunduvad 11 põhikursuse lõpetajat tagasi oma koduväeossa, kuid veel jätkab 63 põhikursuslast oma õpinguid erialakoolides ning teenistuspraktikal. Nende õppurite jaoks lõppeb kool 2020. aasta juunis.

Lisaks said tänasel tseremoonial lõputunnistuse 30 vanemallohvitseride keskastmekursuse õppurit. Kümme nädalat kestnud kursusel omistasid õppurid teadmised üld- ja sõjaväelisest juhtimisest ning pedagoogikast. Keskastmekursuse läbinud vanemallohvitserid jätkavad peamiselt enda teenistust kompaniiveeblina või suunduvad teenima pataljoni staapidesse üle kaitseväe.

Vanemallohvitseride keskastmekursus on allohvitseride hariduse ja sõjaväelise väljaõppe kolmanda astme kursus, mis kandis varem vanemveebli kursuse nime ning seda on korraldatud alates 2003. aastast.

Kaitseväe Akadeemia kutseõppe suunal koolitatakse vanemallohvitsere ja reservohvitsere, kus õppetöö on jaotatud erinevateks kutse- ja täiendusõppekursusteks.

Kaitseväe Akadeemia