Kaitseväe Akadeemias toimusid vanemallohvitseride keskastme- ja vanemstaabiallohvitseride kursuse lõpetamised, kus anti vastavalt 31 ja 20 lõpetajale üle lõputunnistused ning 16 vanemallohvitserile vanemveebli ja seitsmele staabiveebli auaste.
„Paljude teie jaoks võib tegu olla viimase kursusega, kuid ärge võtke seda nii, vaid ikka käige staabiveeblite jälgedes edasi. Ärge jääge mugavustsooni, sest tegelikult on teil praeguse haridussüsteemi järgi veel üks kursus, kuhu pürgida,“ ütles kaitseväe veebel ülemveebel Enn Adoson vanemstaabiallohvitseride kursuse lõpetamisel. „Olete väga tublid, et lõpetasite kõik kursuse ning ka kaitsmine läks hästi. Eriti meeldib mulle, et selle aasta kaitsmistest tuli välja mitu teemat, millega kaitsevägi peaks edasi tegelema.“
Kokku 14 nädalat kestnud vanemstaabiallohvitseride kursuse eesmärk on anda alused ja suunised Eesti kaitseväe kõigi väeliikide vanemallohvitseridele brigaadi ja kõrgemate üksuste tegevuse juhtimisalase täiendusõppe korraldamiseks. Kursuse läbinu mõistab relvajõudude kasutamise võimalusi ja põhimõtteid tänapäeva julgeolekuprobleemide lahendamisel, Eesti riigikaitse ülesehitust, allohvitserkonna rolli Eesti riigikaitses, erinevate staapide ja juhtimispunktide ülesehitust ning on võimeline töötama brigaadi staabis. Kursuse edukaks lõpetamiseks oli vajalik osalejatel kirjutada kursusetöö.
Vanemstaabiallohvitseride kursuse lõputunnistuse said tänasel lõpetamisel 20 kursuslast, kes on nädalate jooksul saanud alused teenimiseks struktuuriüksuste veeblina, brigaadi või väeliigi staabiallohvitserina, sealhulgas ka rahvusvahelises keskkonnas.
Kursuse parimaks lõpetajaks valiti vanemveebel Mihkel Paalo, kellele anti tänutäheks koolipoolne meene.
Vanemallohvitseride keskastmekursuse lõpetamisel võttis sõna Kaitseväe Akadeemia veebel staabiveebel Indrek Ojasoo, kelle sõnul ootab kaitseväge ees palju muutusi, mis on tingitud olukorrast meie ümber. „Turbulentsetel aegadel vaadatakse just karismaatilistele ülematele palju rohkem otsa kui lihtsatel aegadel, ja ma olen veendunud, et kui ma vaatan teie kursust, siis seda karismat on teis kõvasti,“ ütles staabiveebel Ojasoo lõpetajatele. „Te olete väga tugevad isiksused ja juhid. Ma ei karda allohvitseride puhul kasutada sõna “juht“, sest nagu on öelnud ka kaitseväe juhataja: tema mõtleb juhi all nii ohvitsere kui ka allohvitsere.“
Vanemallohvitseride keskastmekursus kestis kokku 12 nädalat, mille jooksul omandasid õppurid teadmised riigikaitse põhimõtetest ja protseduuridest, sõjalistest konfliktidest, sõjaväelise juhi rollist, üld- ja sõjaväelisest juhtimisest ning pedagoogikast. Kursuse eesmärk on anda õppuritele teadmised, oskused ja hoiakud teenistuseks jalaväepataljoni ja jalaväebrigaadi staabivanemallohvitserina ja allüksuse väljaõppe korraldajana.
Vanemallohvitseride keskastmekursuse parimaks lõpetajaks tunnistati veebel Rauno Pall.
Kokku said lõputunnistuse reedesel tseremoonial 31 kursuslast, kes peale lõpetamist jätkavad peamiselt enda teenistust kompaniiveeblina või suunduvad teenima pataljoni staapidesse üle kaitseväe ja kaitseliidu.
Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ja kaitseliidule. Kaitseväe akadeemia kutseõppe suunal koolitatakse vanemallohvitsere ja reservohvitsere, kus õppetöö on jaotatud erinevateks kutse- ja täiendusõppekursusteks. Lisaks korraldab Kaitseväe Akadeemia riigikaitsega seotud teadus-ja arendustegevust.
Rohkem pilte SIIN