fbpx
Uudised

Kaitsevägi sai juurde 31 ohvitseri

Pagunite vahetamine. Foto: Ave Eerma.
Pagunite vahetamine. Foto: Ave Eerma.

Täna said rakendusliku kõrghariduse sõjaväelises juhtimises ning nooremleitnandi auastme 25 maaväe ja 6 mereväe põhikursuse lõpetajat ning magistrikraadi 5 ohvitseri. Lahingukooli lõpetasid 55 vanemallohvitseri.

Kaitseväe ühendatud õppeasutuste ülem kolonel Martin Herem õnnitles vastseid lõpetajaid ning soovis neile eestvedamisoskust. “Meil on 91 lõpetajat ehk sõjaväelist juhti, ning mitte ainult juhti, vaid ka väärtuste kujundajat ühiskonnas,” ütles ta.

Maaväe põhikursuse parimaks õppuriks tunnistati nooremleitnant Madis Amer ning mereväe põhikursusel nooremleitnant Jaanus Pulk-Piatkowski, kellele kaitseväe juhataja kindralleitnant Riho Terras andis üle ohvitseri mõõga. Magistriastme parimaks õppuriks tunnistati kapten Ivo Silbaum, keda kool tänas hinnalise kingitusega.

Lahingukoolis lõpetasid vanemstaabiallohvitseride kursuse 9 kursuslast ning vanemallohvitseride baaskursuse 46 õppurit. Baaskursuse parimaks lõpetajaks oli nooremveebel Kerdo Sillart, kes sai koolilt tänutäheks hinnalise kingituse.

Kõrgema sõjakooli lõpetanud nooremohvitserid asuvad teenistusse erinevatesse väeosadesse. Praeguste maa- ja mereväe põhikursuste lõpetajatega samal ajal kooli astunud õhuväe eriala kadetid lõpetavad kooli novembris.

Kõrgem sõjakool on noortele, kes soovivad parimat juhtimisalast kõrgharidust Eestis. Sõjakooli põhikursuse maa-, mere- või õhuväe õppesuuna lõpetajad saavad rakendusliku kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auastme. Sisseastumisdokumente saab kõrgemasse sõjakooli esitada tänavu 22. juunist 5. juulini.

Kaitseväe Akadeemia