fbpx
Uudised

Kaitsevägi sai juurde 55 nooremveeblit

Möödunud nädalal peeti Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Lahingukoolis tseremoonia, kus omistati 55 vanemallohvitseride põhikursuslasele nooremveebli auaste ning 29 keskastmekursuslasele kursuse lõputunnistus. 

Lahingukooli lõputseremoonia Foto: Annett Kreitsman
Lahingukooli lõputseremoonia
Foto: Annett Kreitsman

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste ülema ülesannetes olev kolonelleitnant Avo Veske soovis oma kõnes Lahingukooli õppuritele edu edasiseks teenistuseks ning tänas neid õppima asumise otsuse eest. „Teil on selge arusaam oma rollist ning olete tulnud õppima, et teha seda veel paremini ning astuda samm edasi oma kvaliteedis,“ ütles kolonelleitnant Veske. „See teadmine, tahtmine ja samm ise eristab teid nendest, kes kooli tulnud ei ole. Teie langetatud otsusest võidate nii teie kui terve kaitsevägi.“

Vanemallohvitseride põhikursuse põhiõpingud algasid augustis ning õppurid on selle aja jooksul omandanud teadmised pedagoogikast, üld- ja sõjaväelisest juhtimisest ning läbisid laskeharjutuste korraldamiseks vajaliku väljaõppe. Värsked nooremveeblid suunduvad edasistele õpingutele erialakoolidesse ja teenistuspraktikale. Kursuse lõpetamine on 2017. aasta juunis.

Lisaks said tänasel tseremoonial lõputunnistuse 29 vanemallohvitseride keskastmekursuse õppurit. Kümme nädalat kestnud kursusel omistasid õppurid teadmised üld- ja sõjaväelisest juhtimisest ning pedagoogikast.

Vanemallohvitseride keskastmekursus on allohvitseride hariduse ja sõjaväelise väljaõppe kolmanda astme kursus, mis kandis varem vanemveebli kursuse nime ning seda on korraldatud alates 2003. aastast.

Lahingukooli kooli veebel vanemveebel Indrek Ojasoo soovis vanemallohvitseride kursusel osalenutele jõudu ja jaksu „Nüüd alles tegelik töö algab. Ükski kool ei valmista ette täielikult tööd tegema, vaid annab kätte suuna ja mõtteviisi, kuidas edasi minna.“

Fotod tseremooniast: http://pildid.mil.ee/index.php?/category/57878

Võrus paiknevas Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Lahingukoolis koolitatakse vanemallohvitsere ja reservohvitsere. Kooli õppetöö on jaotatud erinevateks kutse- ja täiendusõppekursusteks.

Kaitseväe Akadeemia