fbpx
Uudised

KAITSEVÄGI SAI JUURDE 59 NOOREMVEEBLIT

Täna peeti Tartus Kaitseväe Akadeemias vanemallohvitseride põhikursuse lõpuaktus, kus kaitseväe juhataja asetäitja kindralmajor Veiko-Vello Palm andis 59 lõpetajale nooremveebli auastme.

„Lugupeetud lõpetajad, nooremveeblid, teie jaoks on see suur samm edasises teenistuses. Teile on antud vajalikud teadmised edaspidiseks hakkama saamiseks. Olen kindel, et teilt hakatakse pärast väeosadesse tagasi jõudmist nõudma palju rohkemat, kui seda tehti siiani. Need omistatud teadmised lubavad seda teha.,“ ütles kaitseväe veebel ülemveebel Enn Adoson aktusel peetud kõnes lisades, et nüüd on see aeg, kus saab hakata rakendama kogu uut õpitut ja läbi selle uusi kogemusi koguma.

„Veelkord õnnitlen teid ning soovin teile rasket ja vaheldusrikast teenistust, sest ainult läbi selle kasvavad teist paremad allohvitserid. Mina usun teisse!“

Vanemallohvitseride põhikursuse parimaks õppuriks tunnistati nooremveebel Harry Säär, kes sai koolilt tänutäheks hinnalise kingituse.

Sel aastal andis Kaitseväe Akadeemia neljandat korda välja ka erukolonelleitnant Ülo Tamre ja proua Tamara Tamre loodud sihtfondi rahalise preemia põhikursuste parimate juhiomadustega lõpetajatele. Kaitseväe Akadeemia kutseõppe tasemel tunnistati parimate juhiomadustega lõpetajaks nooremveebel Priit Piiroja.
Vanemallohvitseride põhikursuse õpingud algasid augustis ning õppurid on selle aja jooksul omandanud teadmised pedagoogikast, üld- ja sõjaväelisest juhtimisest ning läbinud laskeharjutuste korraldamiseks vajaliku väljaõppe. Lisaks olid õpingud ka erialakoolides ning läbiti teenistuspraktika.

Vanemallohvitseride põhikursuse (VAPK) eesmärk on anda alused ja suunised esimese tasandi vanemaallohvitseride ettevalmistamiseks kõikidele Eesti Kaitseväe väeliikidele ning Kaitseliidule. Õppekava läbinu on võimeline teenima rahuajal rühma suuruse üksuse ülema abi ja instruktori ametikohtadel ning allüksuse ülemana sõjaajal.
Kaitseväe Akadeemia kutseõppe suunal koolitatakse vanemallohvitsere ja reservohvitsere, kus õppetöö on jaotatud erinevateks kutse- ja täiendusõppekursusteks.

Rohkem fotosid SIIN.

Kaitseväe Akadeemia