fbpx
Uudised

Kaitsevägi sai juurde kümme vanemveeblit

Täna peeti Tartus Kaitseväe Akadeemia vanemallohvitseride keskastmekursuse lõputseremoonia, kus akadeemia ülem brigaadikindral Vahur Karus andis lõpetajatele üle lõputunnistused ning kümnele vanemallohvitserile vanemveebli auastme.

„Allohvitseride mõistes on vanemveebel see, kes on kõige tähtsam tööhobune ning kes paneb tegelikult asjad toimima,” ütles Kaitseväe Akadeemia ülem brigaadikindral Vahur Karus aktusel peetud kõnes. „Loodan, et õpetus, mille te endaga akadeemiast kaasa võtate, ei lõppe, vaid te kannate seda edasi. Meil on vaja teie kogemusi, energiat, võimekust taluda rutiini ja teie arvamust, kui me hakkame ühel hetkel üle vaatama kaitseväe väljaõpet. Teie mängite selles kõiges võtmerolli.”

Vanemallohvitseride keskastmekursus algas novembri lõpus ning kestis kokku 12 nädalat, mille jooksul omandasid õppurid teadmised riigikaitse põhimõtetest ja protseduuridest, sõjalistest konfliktidest, sõjaväelise juhi rollist, üld- ja sõjaväelisest juhtimisest ning pedagoogikast. Kursuse eesmärk on anda õppuritele teadmised, oskused ja hoiakud teenistuseks jalaväepataljoni ja jalaväebrigaadi staabivanemallohvitserina ja allüksuse väljaõppe korraldajana.

Kaitseväe Akadeemia ülem toonitas, et teele ei saadeta lihtsalt 20. kursuse lõpetajad, vaid inimesed, kes päriselt kaitseväe elama panevad. „Teie aitate ohvitseridel teha seda mõtlemise värki ja teie olete ka need, kes vaatavad üksuse tasemel, et asjad toimiksid,“ lisas brigaadikindral Karus.

Kursuse parimaks lõpetajaks tunnistati veebel Alar Jaas, kes tõi oma kõnes välja, et nüüdisaegse õpikäsitluse järgi tuleb asju mitu korda korrata ja vanemallohvitseride karjääriredelit on ees ootamas muutused. „Tulevikus suureneb meie roll nõuandmisel ja eest vedamisel. Oleme saavutanud taseme, kus meil on, mida öelda ja meil on audients, kellele öelda,“ ütles veebel Jaas. „Allohvitserid on kaitseväe selgroog. Meie oleme need, kes loovad standardeid. Meie oleme need, kes küsivad kas-küsimusi. Need, kellel on võimalik toetada nii ohvitsere ja sõdureid. Meie oleme need, kes hoiavad üleval üksuse võitlusvõimet.“

Kokku said lõputunnistuse tänasel tseremoonial 30 kursuslast, kes peale lõpetamist jätkavad peamiselt enda teenistust kompaniiveeblina või suunduvad teenima pataljoni staapidesse üle kaitseväe. Vanemallohvitseride keskastmekursus on allohvitseride hariduse ja sõjaväelise väljaõppe kolmanda astme kursus, mis kandis varem vanemveebli kursuse nime ning seda on korraldatud alates 2003. aastast.

Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ja Kaitseliidule. Kaitseväe akadeemia kutseõppe suunal koolitatakse vanemallohvitsere ja reservohvitsere, kus õppetöö on jaotatud erinevateks kutse- ja täiendusõppekursusteks. Lisaks korraldab Kaitseväe Akadeemia riigikaitsega seotud teadus-ja arendustegevust.

Rohkem pilte SIIN.

Kaitseväe Akadeemia