fbpx
Uudised

Kaitseväkke lisandus kaheksa uut ohvitseri

Kursuse parimaks lõpetajaks tunnistati nooremleitnant Alari Tihkan. Foto: kapten Kristjan Kostabi
Kursuse parimaks lõpetajaks tunnistati    nooremleitnant Alari Tihkan.             Foto: kapten Kristjan Kostabi

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustes said eile pidulikul aktusel nooremleitnandi auastme kaheksa nooremohvitseride kursuse lõpetajat.

KVÜÕA ülem kolonel Martin Herem julgustas oma kõnes uusi ohvitsere vaatama kaugemale ja mitte rahulduma keskpärasega. „Olukordades, kus seis on ületamatu, soovitan ma teil silmad kinni panna ja mõelda, mida koolis selle kohta räägiti,” ütles kolonel Herem. „Te valisite oma elukutse selleks, et lahendada muu ühiskonna jaoks ületamatuid probleeme, juhtida inimesi kas või surmaohus ja ennekõike võita järjekordseid lahinguid, ka rahuajal.”

Neljanda nooremohvitseride kursuse lõpetajate nimel võttis sõna nooremleitnant Triin Mets, kes sõnas, et kui kooli astudes lubati, et võitma õpivad nad igal juhul ja eelkõige iseennast, siis praeguseks on see lubadus ennast tõestanud. Nooremleitnant Mets tänas kursuse ülemat, kursuse veeblit ja kõiki õppejõude nende panuse eest.

Nooremohvitseride kursuse õppurid õppisid kursusel juhtima rühma ja kompaniid ning kasutama relvastust ja tehnikat rühma tasemel. Lisaks omandasid ohvitserid teadmisi sõjaajaloost ja julgeolekupoliitikast, reaal- ja ühiskonnateadustest, lahingutoetusest ning pedagoogikast. Kuus uut ohvitseri jätkavad oma teenistust maaväes ning kaks õhuväes.

Nooremohvitseride kursusele kandideerimise eelduseks on kõrgharidus ning läbitud ajateenistus. Kursus valmistab ette maaväe või õhuväe nooremohvitsere rahu- ja sõjaaja ametikohtadel teenimiseks, selle lõpetajatele omistab president nooremleitnandi auastme.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused on ainus sõjaväeliselt korraldatud riigikaitseline rakenduskõrgkool Eestis, mis valmistab ette ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ja Kaitseliidule.

Kaitseväe Akadeemia