fbpx
Uudised

Kapten Aali nimelise orienteerumisvõistluse võitis nooremleitnant Malsroos Õhuväest

Kapten Hindov orienteerumisvõistluse stardis

Eile Põlvamaal korraldatud kapten Urmas Aali nimelise suundorienteerumisvõistluse võitis Lennubaasi kopteripiloot nooremleitnant Lauri Malsroos.

Nooremleitnant Malsroos läbis kuuekilomeetrise 13-15 kontrollpunktiga raja ajaga 37:19. „Esikoha tõi ühtlane ja peaaegu eksimusteta jooks. Keerulisematel etappidel kasutasin lollikindlaid teevalikuid, mis tegid orienteerumise lihtsamaks,“ ütles nooremleitnant Malsroos, soovides kiita ka rajameistrit. „Rada oli huvitav, mitmekülgne ja piisavalt keeruline. Oli mitmeid teevalikud pakkuvaid etappe kui ka täpsemat orienteerumist nõudvaid kontrollpunkte.“

Nooremleitnant Malsroos on orienteerumise ja rattaorienteerumisega tegelenud pea 20 aastat.

Meeste kategoorias saavutas ajaga 44:23 teise koha kadett Raul Reiljan Kõrgema Sõjakooli 15. põhikursuselt. Kolmandaks tuli kapten Raul Hindov Vahipataljonist, kes oli ajaga 46:45 parima kapteni rändauhinna vääriline.

„Rada oli piisavalt raske, kuid suutsin säilitada rahuliku meele ja teha veel lõpu eel õigeid otsuseid,“ ütles kapten Hindov, kes osales võistlusel teist korda. „Maastik oli minu jaoks uus ja seal oli nii erinevaid teekonnavalikuid kui ka orienteerumistehnikaid nõudvaid etappe,“ lisas ta.

Naistest kaitses ajaga 1:33:33 mullust esikohta leitnant Kersti Vennik Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustest. Teiseks tuli kadett Pauliine Nettan Kõrgema Sõjakooli 15. põhikursuselt, kes läbis distantsi ajaga 1:37. Kolmandana lõpetas ajaga 1:50:28 15. põhikursuse kadett Anna-Maria Kaseoja.

Parima võistkonna karika võitis Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused, teise koha saavutas Õhuväe lennubaas ning kolmandaks tuli Põhja Kaitseringkond. Võistkondade arvestuses läks arvesse kolme parima võistleja tulemus.

KVÜÕA võistkondlikus arvestuses saavutas esikoha 15. põhikursus, teiseks tuli keskastmekursuste meeskond ning kolmandaks jäi 14. põhikursus. Paremusjärjestuse selgitamisel läks arvesse kuue parima võistleja aeg.

Lisaks Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustele ja Kõrgemale Sõjakoolile osalesid võistlusel Kaitseliidu, Scoutspataljoni, Staabi- ja Sidepataljoni, Põhja Kaitseringkonna, Õhutõrjepataljoni ja Õhuväe lennubaasi esindajad. Kokku võttis orienteerumisvõistlusest osa 148 võistlejat.

Esmakordselt korraldas sõjakool orienteerumisvõistluse 1998. aastal ning 2002. aastast kannab võistlus kapten Urmas Aali nime.

Kapten Urmas Aal oli aastatel 1999-2001 Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Kõrgema Sõjakooli ülem. Suure spordihuvilisena kaasas ta nii oma kolleege kui ka sõjakooli kadette aktiivselt spordi tegemisse. 2001. aastal traagiliselt hukkunud kapten Aali jaoks jäi viimaseks rivistuseks õppeasutuste aulas toimunud Kõrgema Sõjakooli suundorienteerumise autasustamisrivistus.

Kaitseväe Akadeemia