fbpx
Uudised

Kapten Aali nimelise orienteerumisvõistluse võitis Urmo Liblik

Esmaspäeval, 7. juunil toimunud kapten Urmas Aali nimelise suundorienteerumisvõistluse võitis leitnant Urmo Liblik Staabi- ja Sidepataljonist.

„Rada oli raske, hästi mägine ja eks võidu tõigi mulle sellisel rajal just hea füüsiline vorm ja orienteerumisoskus,” sõnas Liblik. „Suuri vigu suutsin rajal vältida, kuid kogu võistluse pidin üksinda pingutama, kellegagi koos joosta ei saanud.”

Liblik osales kapten Aali nimelisel võistlusel teist korda, esimene kord 2003. aastal kadetina oli ta samuti võidukas.

Liblik läbis Vooremaa 5,7 km pikkuse võistlusdistantsi 35 minutiga. Teise koha saavutas Silver Mäe Kõrgema Sõjakooli 12. põhikursuselt, kel kulus distantsi läbimiseks 42 minutit. Kolmandale kohale tuli major Joe Lepp Kaitseliidu Peastaabi väljaõppeosakonnast, kes läbis raja 43 minutiga.

Naistest oli parim Irene Kool Kõrgema Sõjakooli 13. põhikursuselt, kes läbis raja 1 tunni ja 14 minutiga. Teise koha pälvis Kairi Part Kõrgema Sõjakooli 1. õhuväe põhikursuselt ajaga 1 tund ja 15 minutit. Kolmandana lõpetas Tiiu Naagel Kõrgema Sõjakooli 11. põhikursuselt ajaga 1 tund ja 26 minutit.

Eraldi auhind jagati välja ka kapteni auastmes olevate võistlejate vahel, kellest sel korral osutus parimaks kapten Harles Kosk Kirde Kaitseringkonna õhutõrjepataljonist. Parima kapteni aeg oli 47 minutit, mis andis võistluse üldkokkuvõttes 4. koha.

Võistluse parim kapten – kapten Harles Kosk.

„Rada oli vaheldusrikas, kohati raske, eriti just lõpupunktide osas, maastik dikteeris raja, oli mägesid ning muud huvitavat,” iseloomustab Kosk võistluspaika. „Olin selle nimel kõvasti töötanud ning trenni teinud. Üle 14 aasta olen orienteerumise vastu huvi tundnud ja kapten Aali võistlusel osalenud juba viiel korral. Seekord tuli esimene võit.“ Kapten Kosk ütles, et plaanib võistlusest ka tulevikus osa võtta, kuigi kaptenite arvestuses on tal enda sõnul raske tänast tulemust ületada, pealegi võisteldakse majoriks saades juba üldarvestuses.

Parima väeosade vahelise võistkonna tiitli pälvis õhutõrjepataljon, teiseks jäi KVÜÕA kaadermeeskond ning kolmandale kohale tuli Staabi- ja Sidepataljon. Võistkondade arvestuses läks arvesse kolme parima tulemus.

KVÜÕA majasisese võistluse parimaks osutus KVÜÕA kaader, teiseks tuli 13. põhikursuse I võistkond ning kolmandaks 13. põhikursuse III võistkond. Selles arvestuses võeti arvesse kuue parima aeg.

Juba 12. aastat toimunud traditsioonilisest orienteerumisvõistlusest võttis sel korral osa 103 võistlejat, kellest võistluse lõpetas 93, 10 võistlejat katkestas või ei tulnud starti.

Esmakordselt viidi võistlus läbi 1998. aastal Sõjakooli orienteerumisvõistluse nime all, alates 2002. aastast sai võistlus kapten Urmas Aali nimeliseks.

Kapten Urmas Aal oli aastatel 1999-2001 Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Kõrgema Sõjakooli ülem. Suure spordihuvilisena kaasas ta nii oma kolleege kui Kõrgema Sõjakooli kadette aktiivselt sporditegemisse. 2001. aastal traagiliselt hukkunud kapten Aali jaoks jäi viimaseks rivistuseks KVÜÕA aulas toimunud Kõrgema Sõjakooli suundorienteerumise autasustamisrivistus.

Kaitseväe Akadeemia