fbpx
Uudised

Kapten Aali nimelisel orienteerumisvõistlusel osales rekordarv võistlejaid

Võidukad Kõrgema Sõjakooli 15. põhikursuse kadetid võistluse järgselt.

Eile kõrgemas sõjakoolis toimunud Urmas Aali nimelisel lahtisel suundorienteerumise võistlusel osales ligi 200 võistlejat, teist aastat järjest võidutses nooremleitnant Lauri Malsroos õhuväe lennubaasist.

Vooremäel toimunud kuue kilomeetri pikkuse võistluse läbis nooremleitnant Malsroos ajaga 35 minutit ja 17 sekundit.

„Võit tuli ikka pika töö tulemusena. Pean tunnistama, et rada oli oma suurte tõusudega võrdlemisi raske. Olen tegelenud orienteerumisega juba ligi 20 aastat ja tunnen, et sellel korral tuli hea tulemus tänu pikale kogemusele,“ ütles nooremleitnant Malsroos. „Sellised orienteerumisvõistlused on väga vajalikud ja sobivad hästi meie eriala konteksti. Kaardi lugemine ja sellega tegelemine on kaitseväelase töö juures oluline osa. Leian, et tulevikus võiksid olla ka kaitseväe vahelised meistrivõistlused orienteerumises.“

Meeste kategoorias saavutas teise koha ajaga 36:56 kadett Raul Reiljan kõrgema sõjakooli 15. põhikursuselt. Kolmandaks tuli kapten Mattias Puusepp KVÜÕA 8. keskastme kursuselt, kes oli ajaga 41:22 parima kapteni rändauhinna vääriline.

Naiste arvestuses võitis ajaga 1:00:42 nooremleitnant Erika Raudsepp Kuperjanovi jalaväepataljonist. Teiseks tuli kadett Pauliine Nettan kõrgema sõjakooli 15. põhikursuselt, kes läbis distantsi ajaga 1:04:55. Kolmandana lõpetas ajaga 1:05:15 nooremleitnant Tiiu Naagel logistikapataljonist.

Parima võistkonna karika võitis KVÜÕA võistkond, teise koha saavutas õhuväe lennubaasi esindus ning kolmandaks tuli Kuperjanovi jalaväepataljoni meeskond. Võistkondade arvestuses läks arvesse kolme parima võistleja tulemus. KVÜÕA võistkondlikus arvestuses saavutas esikoha 15. põhikursus, teiseks tuli 16. põhikursus ning kolmandaks jäi 14. põhikursus. Paremusjärjestuse selgitamisel läks arvesse kuue parima võistleja aeg.

Lisaks KVÜÕA ja kõrgemale sõjakoolile osalesid võistlusel Kaitseliidu, õhuväe lennubaasi, õhutõrjepataljoni, logistikapataljoni ja Kuperjanovi jalaväepataljoni esindajad. Kokku läks starti rekordilised 182 võistlejat.

Esimest korda viidi võistlus läbi 1998. aastal ja seda Sõjakooli orienteerumisvõistluse nime all. Alates 2002. aastast on võistlus kapten Urmas Aali nimeline.

Kapten Urmas Aal oli aastatel 1999-2001 KVÜÕA kõrgema sõjakooli ülem. Suure spordihuvilisena kaasas ta nii oma kolleege kui sõjakooli kadette aktiivselt spordi tegemisse. 2001. aastal traagiliselt hukkunud kapten Aali jaoks jäi viimaseks rivistuseks KVÜÕA aulas toimunud sõjakooli suundorienteerumise autasustamisrivistus.

Võistluse lõpuprotokolli vaata siit.

Kaitseväe Akadeemia