fbpx
Uudised

Kõgema Sõjakooli kadetid osalesid mälestustseremoonial Värskas

Eile avaldati mälestustseremoonial Värskas austust 1941. aastal nõukogude võimude poolt küüditatud ja hukatud eesti ohvitseridele, kes langesid vaba Eesti eest. 

KVÜÕA esindajad mälestustseremoonial Värskas. Foto: Kristjan Kostabi
KVÜÕA esindajad mälestustseremoonial Värskas. Foto: Kristjan Kostabi

Kaitseväe juhataja kindralleitnant Riho Terrase pöördumise edastas mälestustseremoonial 2. jalaväebrigaadi ülem kolonel Eero Rebo. Pöördumises rõhutati, et parim viis hoida nende mälestust, kes on saatusele pidanud alla vanduma, on kinnitada, et Eesti riik ei alistu ning hakkab vastu igale vaenlasele.

Lisaks kinnitati pöördumisega, et Eesti kaitsevägi teeb tulevikus koostööd Eesti vabadusvõitlejate liidu ning Eesti eruohvitseride koguga hoolitsemaks, et küüditatud ja hukatud eesti ohvitseride lugu oleks meie rahvale teadmiseks ja mäletamiseks.

Mälestustseremoonial osalesid ka Värska vallavanem Raul Kudre ja eesti vabadusvõitlejate liidu, Eesti eruohvitseride kogu, kaitseväe ühendatud õppeasutuste, justiitsministeeriumi ja Kaitseliidu Põlva maleva esindajad ning kohalikud.

Nõukogude võimud küüditasid ja hukkasid 646 reservõppekogunemise nime all Petseri Kaitseliidu majja kutsutud eesti ohvitseri. Mälestustseremooniat küüditatud ja hukatud ohvitseride auks on alates 2011. aastast korraldanud Eesti vabadusvõitlejate liit ja Eesti eruohvitseride kogu. 1941. aasta juuniküüditamise käigus küüditati okupeeritud Eestist pea 10 000 inimest.

Kaitseväe Akadeemia