fbpx
Uudised

Kolm kõrgkooli lahendasid suvekoolis mehitamata lennunduse tsiviil- ja militaarvaldkonna ühiseid väljakutseid

21.-25. augustil toimus Eesti Lennuakadeemia, Kaitseväe Akadeemia ja Sisekaitseakadeemia koostöös mehitamata lennunduse suvekool “Mehitamata lennunduse rakendused tsiviil- ja militaarkasutuses”. Esmakordselt kolme kooli koostöös toimunud sündmuse eesmärk oli luua sünergia mehitamata lennunduse tsiviil- ja militaarvaldkondade vahel. Suvekool toimus Eesti Lennuakadeemias ja Eesti kaitseväe keskpolügoonil. 

Suvekool koosnes 21.-23. augustil toimuvatest õppepäevadest Eesti Lennuakadeemias, demolennupäevast kaitseväe keskpolügoonil 24. augustil ning kõigile huvilistele avatud seminarist 25. augustil, mis leidis aset samuti Eesti Lennuakadeemias. Käsitleti teemasid nagu mehitamata õhusõidukite tuvastamine ja mõjutamine, mobiilside ja 5G võimalused ja probleemid mehitamata lennunduse kontekstis ning valdkonna side- ja navigatsioonisüsteemide turvalisus.

“Suvekool on lennuakadeemia jaoks märgiline, sest käsitletakse meie fookusvaldkonna – mehitamata lennunduse – ning side-seire-navigatsiooni teemasid, millel on nii militaar- kui tsiviilmaailmas võtmeroll,” rääkis Eesti Lennuakadeemia arendusprorektor Maiken Kull. Ta lisas, et koostööst tekkiv sünergia aitab panna aluse kombineeritud väljakutsete lahendamisele ning avaldas lootust, et selline suvekool on pikaajalise akadeemilise traditsiooni algus kolme akadeemia koostöös.

Sisekaitseakadeemia arendusprorektori Triinu Kaldoja sõnul on kaugseire integreerimine siseturvalisuse valdkonna teenustesse oluline arendusvaldkond. „Uute tehnoloogiate kasutamine loob uusi võimalusi nii ennetuseks kui ka reageerimisel. Mehitamata lennuvahendite kasutuselevõtul on märksõnadeks valdkondadevahelise ühisosa võimestamine ning riigi- ja erasektori koostöö. Suvekooli korraldamine kannabki ennekõike endas koostöö suurendamise ja killustatuse vähendamise ideed,“ lisas Kaldoja.

Suvekooli korraldamist vedas Eesti Lennuakadeemia ning programm oli kokku pandud koostöös Kaitseväe Akadeemia ja Sisekaitseakadeemiaga.

Kaitseväe Akadeemia