fbpx
Uudised

Kolonel Aarne Ermuse pöördumine

Kolonel Aarne Ermus

Austatud kaasvõitlejad!

Täna, 28.juunil 2013 annan täielikult üle oma juhtimisvolitused KVÜÕA ülemana kolonel Martin Heremile. Ühtlasi on see ka minu viimane teenistuspäev Eesti Kaitseväes tegevväe ohvitserina.

On raske tõmmata joont alla tegevusele, millele olen pühendanud viimased 22 aastat oma elust. Mul on olnud harukordne võimalus olla Eesti Kaitseväe taassünni juures ja kaasa aidata selle arendamisele nii Kuperjanovi jalaväepataljoni-, peastaabi- kui ka Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste ülemana. See ei ole olnud alati lihtne, kuid on olnud äärmiselt huvitav aeg. See on andnud mulle võimaluse teha alati midagi uut, teha midagi esimest korda. Olen saanud aru, kui mitmekihiline ja keerukas on maailm meie ümber ning kui lihtsad on mõnikord näiliselt keeruliste probleemide lahendused. Ma olen teeninud ja töötanud väga erinevate inimestega, mis on andnud mulle personaalselt võimaluse areneda ning ma loodan, et ma olen suutnud ka end ümbritsevat muuta.

Mul on hea tunne, sest annan õppeasutused headesse kätesse. Ka tean, et õppeasutused on sisemiselt tugevad, sest siin töötavad ja teenivad inimesed on kompetentsed, teotahtelised ja arenemisvõimelised. See teadmine annab mulle vajaliku sisemise rahu.

Kandke endas edasi meie Vabadussõja vaimu ja hoolitsege selle eest, et te ise ja ka teie õpetatavad oleksid igal ajahetkel valmis täitma oma kodaniku- ja sõdurikohust. Hoiduge liigsest rahulolust ning mentaalsest ja erialasest mandumisest, seiske selle eest, et nii teist kui ka meie uuest järelkasvust ei saaks kunagi järjekordseid „hääletuid alistujaid“.

Palun, ärge unustage, et meie kaitseväe tugevuseks on inimesed, olgu nad ajateenijad, reservväelased või elukutselised sõdurid. Seega on äärmiselt oluline, kuidas me õpetame oma noori juhte sõduritega õigesti tegutsema, neid õpetama, juhtima ja motiveerima.

Mul oli suur au teiega koos teenida. Soovin, et teil jaguks eestlaslikku jonni oma eesmärkide saavutamisel, selget pead eristamaks olulist ebaolulisest, sära ja sisemist põlemist kaitseväe juhtide järelkasvu arendamisel.

Soovin teile kõigile edu teenistuses!

Aarne Ermus
kolonel

Kaitseväe Akadeemia