fbpx
Uudised

Kolonel Ermus: huvi sõjaväelase elukutse vastu on tõusnud

Autahvel "Kõrgema Sõjakooli parimad õppurid"

Eile tähistasid Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused oma taasasutamise 15. aastapäeva õppejõududele, töötajatele ja kadettidele mõeldud aktusega ning autahvli „Kõrgema Sõjakooli parimad õppurid“ avamisega.

Õppeasutuste ülema, kolonel Aarne Ermuse hinnangul meelitab noori sõjaväelaseks õppima seegi, et kaitsevägi on suhteliselt kindel tööandja.

“Täna me anname tegelikult väga hea kvaliteediga õpet, mis meie lõpetanule annab head perspektiivid mitte ainult kaitseväes sees, vaid annab talle ka väga hea läbilöögivõime juhina, ükskõik millises valdkonnas,” selgitas Ermus.

Kadettide sõnul on ohvitseri elukutse Eestis au sees ja nad kinnitavad ülema sõnu, et õppima meelitab ka suurem kindlus tuleviku ees.

“Nii palju, kui mina olen rääkinud enda tutvusringkonnas, sõpruskonnas inimestega, siis kõige suuremaks probleemiks on pärast bakalaureuse omandamist erialase töö leidmine. Sõjakooli lõpetajatel on see selles mõttes muretu, et 100 protsenti kõigil on töökoht tagatud,” rääkis Kõrgema Sõjakooli teise aasta kadett Kristjan Muuli.

“Tegelikult mind ajendas see, et juba keskkoolis meeldisid riigikaitse ained, metsas viibimine,” ütles sõjakooli kadett Martin Veermets.

Ja kuigi viimastel aastatel on KVÜÕAsse tahtjaid keskmiselt kaks ühele kohale, sooviks Aarne Ermus näha veelgi suuremat konkurentsi.

“Sellele vaatamata me kõiki kohti täis ei võtnud, sest üks asi on kandidaatide arv, teine asi on see, et meil on väga tugev sõel ja kui me näeme, et kandidaadil jääb ühes või teises valdkonnas midagi puudu ja temast ei saa head ohvitseri, siis me pigem jätame koha komplekteerimata,” selgitas Ermus.

Kõrgem Sõjakool on noortele, kes soovivad head kõrgharidust. Lisainfo sisseastumise kohta leiad ülalt menüüst.

(ERR)

Kaitseväe Akadeemia