fbpx
Uudised

Kolonel Ermus pidas tudengipäevade avamisel tervituskõne

KVÜÕA ülem kolonel Aarne Ermus pidas esmaspäeval, 27. aprillil Tartu Raekoja platsil Tartu Kevadpäevad 2009 avamisel tervituskõne.

Head tudengid

Mul on äraütlemata suur au seista siin teie – noorte ja elujanuliste inimeste – ees. Pean tunnistama, et elukutselise sõjaväelasena pole mul õnnestunud üliõpilase elu kõige naturaalsemal kujul elada, kuid siiski jagaksin teiega paari mõtet.

Kevad on nüüdseks vallutanud Tartu ning silmapiiril terendab õppesessiooni lõpp. See tähendab, et pikk ja raske õpingute aeg hakkab mööda saama.

Kindlasti on pimedad talveõhtud koolitöid tehes väsitanud teie keha ja teie vaimu. Ilma puhkuseta võib juhtuda nii nagu teile tuntud suurkuju Karl Ernst von Baer on kirjeldanud eestlaste tervist Napoleoni-aegses sõjas: „…eestlased jätsid Riia linna laatsarettides endast väga nõrga ja tõppekalduva rahva mulje.”

Nagu sõdur, vajab ka tudeng aeg-ajalt puhkust ja vaheldust. Samuti pole kahtlust, et ülikoolis õppimine on midagi enamat, kui raamatutarkuste pähetuupimine. See tähendab ka ühiseid ettevõtmisi sõprade ja kaastudengitega, vaimu teritamist ka väljaspool auditooriume ja klassiruume või siis ka õlg-õla kõrval laulmist öisel Kassitoomel.

Usun, et järgnevad üritused aitavad teil oma vaimu tõeliselt välja puhata ning naasta õppesessiooni lõpetamise juurde värsketena ja aidata tõeks teha Jakob Hurda suur unistus, et see arvult väike rahvas vaimult suureks saaks.

Kaitseväelasena olen harjunud tegutsema selgete käskude ja korralduste alusel. Ma ei saa sellest hoiduda ka täna.

Tudengid – valvel!
Vaim välja puhata! Vabalt!

Soovin teile meeleolukaid kevadpäevi!

KVÜÕA ülema kõrval tervitasid Raekoja platsile kogunenuid ka teiste kõrgkoolide esindajad: Tartu Ülikooli õppeprorektor Birute Klaas, Eesti Maaülikooli rektor Mait Klaassen ja Mainori Kõrgkooli Tartu Õppeasutuse juhataja Tiina Auling. Kogu nädala vältavad kevadpäevad kuulutas avatuks Tartu linnapea hr Urmas Kruuse.

Kaitseväe Akadeemia