fbpx
Uudised

Kolonel Herem tööandjatele: teie töötaja on riigikaitse jaoks oluline

Kolonel Martin Herem kaubanduskoja koosolekul. Foto: Ave Eerma
Kolonel Martin Herem kaubandus-tööstuskoja kohtumisel. Foto: Ave Eerma

Kaitseväe ühendatud õppeasutuste ülem kolonel Martin Herem rääkis eile kaubandus-tööstuskoja liikmetele reservväelaste olulisusest suurõppuse Siil 2015 õnnestumisel.

“Teie töötaja õpetati ajateenistuses välja mingisugusele erialale, ta on oluline osa masinavärgist,” ütles kolonel Herem kohtumisel tööandjatele. “Meie eesmärk on selle õppusega kontrollida, kas me suudame 13 000 meest varustada, toita ning koos liikuma ja ühiselt tegutsema panna.”

Kolonel Herem lisas, et äärmiselt oluline on kontrollida selliste õppustega isikkoosseisu reaalset valmisolekut ning formeerimise võimekust.

Peale suurõppuse rääkis kolonel Herem kaitseväe üldisest arengukavast ning reservväelaste olulisusest Eesti riigi kaitses, et anda kaubanduskoja esindajatele laiem ülevaade riigikaitse valdkonnas toimuvast. Esitlusel oli kohalviibijatel võimalik esitada õppust ning riigikaitset puudutavaid küsimusi, millele ühises arutelus ka vastused leiti.

Selleks, et julgustada tööandjaid toetama oma reservväelasi, sõlmisid kaitsevägi ja kaitseministeerium koos Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ja Eesti Tööandjate Keskliiduga eelmise aasta 15. septembril  hea tahte ja koostöökokkuleppe, mille eesmärk on rõhutada ettevõtjate ja tööandjate soovi panustada Eesti riigikaitsesse.

Käesoleva aasta 4.-15. maini korraldab kaitsevägi Läänemere regiooni ühe suurima õppuse Siil 2015, kuhu oodatakse üle 13 000 reservväelase, kaitseliitlase, ajateenija ja kaitseväelase ning liitlasriikide kaitseväelase. Õppuse selgroo moodustavad sel osalevad reservväelased.

Kaitseväe Akadeemia