fbpx
Uudised

Kõrgem Sõjakool alustab õppeaastat piduliku jalutuskäiguga

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused tähistavad õppeaasta algust 1. septembril traditsioonilise piduliku jalutuskäiguga Tartu linnas, millele järgneb relvastuse ja tehnika näitus KVÜÕA-s.

KVÜÕA pidulik jalutuskäik. Foto: Annett Kreitsman

Pidulik jalutuskäik algab reedel, 1. septembril kell 11 Riia 12 peahoone juurest. Rongkäik liigub mööda Riia ja Ülikooli tänavat Raekoja platsile, kus peavad kõne KVÜÕA ülem kolonel Enno Mõts ja Tartu linnapea Urmas Klaas. Marsruut jätkub mööda Ülikooli tänavat, kus marssijad tervitavad algava õppeaasta puhul Tartu Ülikooli. Edasi liigub rongkäik Munga tänavale, kus marssijad tervitavad Haridus- ja Teadusministeeriumit. Sealt liigub rongkäik mööda Vabaduse puiesteed ja Riia tänavat õppeasutuste juurde tagasi.

Rongkäigul osalevad Kõrgema Sõjakooli põhi- ja keskastme kursuse õppurid, teenistujad ja Kaitseväe orkester ning neid saadab kaks soomustransportööri. Rongkäigu liikumise hetkel seisatatakse liiklus jalutuskäigu marsruudil. Palume liiklejatelt mõistvat suhtumist.

Kaitseväe relvastusega saab tutvuda kell 11-13 KVÜÕA peahoone ees ning fuajees. Näitusel on esindatud käsitulirelvad, kaudtulirelvad, tankitõrjerelvad, õhutõrjerelvad ja soomustransportöörid, kokku 25 ühikut erinevat tehnikat ja relvastust. Väljapanekuga on oodatud tutvuma kõik huvilised ning külalistele on avatud ka õppeasutuste muuseum.

KVÜÕA Kõrgem Sõjakool on noortele, kes soovivad head juhtimisalast kõrgharidust. Kõrgema Sõjakooli põhikursuse maa-, mere- või õhuväe õppesuuna lõpetajad saavad rakendusliku kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auastme.

Kaitseväe Akadeemia