fbpx
Uudised

Kõrgem Sõjakool alustab õppeaastat piduliku jalutuskäiguga

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused tähistavad õppeaasta algust 31. augustil traditsioonilise piduliku jalutuskäiguga Tartu linnas, millele järgneb tehnika- ja relvanäitus KVÜÕA-s. 

Foto: Ave Eerma
Foto: Ave Eerma

Pidulik jalutuskäik algab kolmapäeval, 31. augustil kell 10.00 Riia 12 peahoone juurest. Rongkäik liigub mööda Riia ja Ülikooli tänavat Raekoja platsile, kus marssijad tervitussõnu hüüavad. Marsruut jätkub mööda Ülikooli tänavat Munga tänavale, kus marssijad tervitavad algava õppeaasta puhul Haridus- ja Teadusministeeriumit. Sealt liigub rongkäik mööda Vabaduse puiesteed ja Riia tänavat õppeasutuste juurde tagasi. Rongkäigul osalevad Kõrgema Sõjakooli põhi- ja keskastme kursuse õppurid, teenistujad ja kaitseväe orkester ning neid saadavad kaks soomustransportööri.

Kaitseväes kasutusel oleva relvastusega saab tutvuda kell 11-13.00 KVÜÕA peahoone ees ning fuajees. Näitusel on esindatud käsitulirelvad, kaudtulirelvad, tankitõrjerelvad, õhutõrjerelvad ja soomustransportöörid, kokku 28 erinevat tehnika- ja relvastuse ühikut. Väljapanekuga on oodatud tutvuma kõik huvilised ning külalistele on avatud ka õppeasutuste muuseum.

KVÜÕA Kõrgem Sõjakool on noortele, kes soovivad head juhtimisalast kõrgharidust. Kõrgema Sõjakooli põhikursuse maa-, mere- või õhuväe õppesuuna lõpetajad saavad rakendusliku kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auastme.

Kaitseväe Akadeemia