fbpx
Uudised

Kõrgem Sõjakool alustas õppeaastat piduliku jalutuskäiguga

Pidulikku jalutuskäiku juhtis Kõrgema Sõjakooli ülema ülesannetes major Jaanus Ainsalu. Jalutuskäigu rivistuses osalesid neli kursust ja Kaitseväe Orkester.
Jalutuskäik lõppes rivistusega, mille võttis vastu Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste ülem kolonel Aarne Ermus, kes tervitas rivistunuid ning soovis neile visadust õpingutes.
Tartu linnavalitsuse nimel sõna võtnud abilinnapea Jüri Sasi rõhutas kogu rahva kaitseväe ja seda juhtivate Eesti ohvitseride erilist rolli ühiskonnas. „Õppimine on see, mis teist vormib ohvitserid, kes saavad Eesti üle olla uhked, seda kaitsta ja tagada riigi jätkusuutlikkuse, ” ütles Sasi.
Jüri Sasi rääkis rivistusel osalenutele Tartu kui Eesti akadeemilise pealinna erilisusest ning kutsus kadette ja õppureid vabal ajal osa saama Tartu rikkalikust kultuuri- ja spordielust.
Kõrgem Sõjakool on Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste koosseisu kuuluv Eesti ainus sõjaline kõrgkool. Põhikursuse lõpetavad kadetid omandavad kolme aastaga sõjalise kõrghariduse ning rühmaülema kvalifikatsiooni. Kaheaastasel keskastmekursusel omandavad õppurid kompaniiülema ja nooremstaabiohvitseride oskused ning saavad vastava magistrikraadi.

Kaitseväe Akadeemia