fbpx
Uudised

Kõrgem Sõjakool avab huvilistele oma uksed

Lahtiste uste päeval tutvustavad Kõrgema Sõjakooli kadetid ka kaitseväe relvastust

Homme kell üheksa hommikul avab Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Kõrgem Sõjakool Tartus külalistele oma uksed, et näidata kuidas õpivad tulevased kaitseväe ohvitserid.

Kõrgema Sõjakooli lahtiste uste päeval räägivad põhikursuse kadetid külalistele riigikaitsest, kadetielust, tutvustavad õppe- ja eluruume, KVÜÕA muuseumi ja relvastust. Kadetikasiinos räägitakse sõjakoolide vahelisest rahvusvahelisest koostööst ja ajaloolistest traditsioonidest. Lisaks saavad huvilised kuulata loenguid riigikaitsest, küberkaitsest ja Kõrgemast Sõjakoolist.

Noortele, kel huvi astuda Kõrgemasse Sõjakooli, jagatakse täpsemat informatsiooni sisseastumiskatsete ja õppimisvõimaluste kohta.

Seekordsele lahtiste uste päevale on registreerinud 150 inimest. Huvilistest noorimad käivad alles lasteaias, lisaks neile on külla tulemas koolinoored Tallinnast ja Rakverest ning Kaitseliidu Tartu Maleva noorkotkad ja kodutütred.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere kaitseväele ja Kaitseliidule. KVÜÕA Kõrgema Sõjakooli põhikursusel omandatakse ohvitseri põhioskused ning saadakse rakenduslik kõrgharidus sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auaste. Õppeaeg maaväe suunal on kolm aastat, õhuväe õppesuunal kestavad õpingud koostöös Eesti Lennuakadeemiaga kolm ja pool aastat ning sügisest alustaval mereväe põhikursusel koostöös Eesti Mereakadeemiaga kolm aastat.

Riigikaitselist haridust edendavaid lahtiste uste päevi korraldab KVÜÕA Kõrgem Sõjakool aastaringselt. Sellel poolaastal saavad huvilised kadettide elu ja tegemistega tutvuda veel võidupühal.

Kaitseväe Akadeemia