fbpx
Uudised

Kõrgem Sõjakool avab huvilistele oma uksed

Homme, 23.märtsil avab Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Kõrgem Sõjakool Tartus oma uksed külalistele, et tutvustada kooli õppimisvõimalusi ning riigikaitse valdkonda.

Kevadisel koolivaheajal toimub lahtiste uste päev koostöös seitsme Tartu kõrgkooliga. Lisaks Kõrgemale Sõjakoolile, ootavad huvilisi ka Tartu Ülikool, Eesti Maaülikool, Tartu Kõrgem Kunstikool, Eesti Lennuakadeemia, Tartu Tervishoiu Kõrgkool ja TTÜ Tartu Kolledž.

Sõjakooli kadettide üliõpilasesinduse, Kadetikogu, avalike suhete juht kadett Margus Arm soovitas kõigil huvilistel tulla külastama sõjakooli, et näha, kuidas õpivad tulevased Eesti Kaitseväe ohvitserid. „Ohvitseri elukutse on põnevaid väljakutseid pakkuv valik. Lisaks on tulevasele ohvitserile tagatud kindel ning auväärt ametikoht Eesti Kaitseväes“ lausus kadett Arm.

Kõrgema Sõjakooli lahtiste uste päeval räägivad põhikursuse kadetid külalistele riigikaitsest, kadetielust, tutvustavad õppe- ja eluruume, KVÜÕA sõjamuuseumi ja relvastust. Kadetikasiinos räägitakse sõjakoolide vahelisest rahvusvahelisest koostööst ning ajaloolistest traditsioonidest. Huvilised saavad infot sisseastumiseksamite ja õppimisvõimaluste kohta.

Õppeasutusi külastavad seekord erinevas vanuses huvilised alates põhikoolide õpilastest kuni Tartu Ülikooli tudengiteni. Kooliga tulevad tutvuma nii keskkooliõpilased Tallinnast, Tartust ja isegi Hiiumaalt, kui ka ajateenijad Viru jalaväepataljonist ja Vahipataljonist.

KVÜÕA Kõrgem Sõjakool on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere kaitseväele ja Kaitseliidule. Kõrgema Sõjakooli põhikursusel omandatakse ohvitseri põhioskused ning saadakse rakenduslik kõrgharidus sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auaste. Õppeaeg maaväe suunal on kolm aastat, õhuväe õppesuunal kestavad õpingud koostöös Eesti Lennuakadeemiaga kolm ja pool aastat ning uuel mereväe põhikursusel koostöös Eesti Mereakadeemiaga kolm aastat.

Riigikaitselist haridust edendavaid lahtiste uste päevi korraldab Kõrgem Sõjakool aastaringselt üks kord kuus. Sellel poolaastal saavad huvilised kadettide elu ja tegemistega tutvuda veel 21. aprillil, 27. mail ja 23. juunil.

Kaitseväe Akadeemia