fbpx
Uudised

Kõrgem sõjakool harjutab Tartus linnalahingut

Pilt eelmise aasta linnalahingust.

Täna, 16. augusti hilisõhtul harjutavad Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Kõrgema Sõjakooli kadetid Tartu Karlova linnaosas linnalahingut.

Linnalahingu õppus algab reede õhtul kell 23 ja lõpeb laupäeva varahommikul kell kolm. Kadetid harjutavad liikumisviise ja patrulli hoonestatud alal Karlova linnaosa üldkasutatavas piirkonnas Võru, Tehase ja Kalevi tänavatel.

Õppuste läbiviija taktikaõpetaja kapten Priit kasemetsa sõnul on harjutuse eesmärgiks anda kadettidele linnapatrulli planeerimise ja läbiviimse kogemus. „Meie jaoks on tegemist linnalahinguõppe lõpuharjutusega, kus erinevalt varasemast praktikast saame harjutada lahingtegevust linnakeskkonnas inimasustusega alal,“ ütles kapten Kasemets.

Harjutusest võtab osa üle 50 tegevväelase, kellel on kaasas relvad ilma laskemoonata ja imitatsioonivahenditeta. Tänavaid õppuse käigus ei suleta. Lahingvarustuses Kõrgema Sõjakooli teise õppeaasta kadetid liiguvad Tartu tänavatel seitsme- kuni kümneliikmelistes gruppides ning teevad endast oleneva, et mitte häirida linlaste öörahu.

Linnalahingu harjutust korraldab Kõrgem Sõjakool tänavu neljandat korda.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ning Kaitseliidule. Kõrgem Sõjakool on noortele, kes soovivad head juhtimisalast haridust.

Kaitseväe Akadeemia