fbpx
Uudised

Kõrgem sõjakool korraldab Põlvamaal jalgsirännaku

Jalgsirännak 2014. Foto: Lauri Rikas
Jalgsirännak 2014. Foto: Lauri Rikas

Reedel, 30. oktoobril korraldab kõrgem sõjakool Põlvamaal traditsioonilise jalgsirännaku, millest võtavad osa kõrgema sõjakooli ja kaitseväe ühendatud õppeasutuste isikkoosseis ning töötajad.

Jalgsirännaku eesmärk on jätkata kooli traditsiooni, tugevdada kaitseväelaste ja töötajate ühtekuuluvustunnet ning selgitada välja parimad võistkonnad. Rännakuala piirneb Mammaste, Taevaskoja, Kiidjärve, Koorvere ja Ihamaru asulatega.

Kõrgema Sõjakooli jalgsirännak toimub ROGAIN formaadis. Kuue- kuni kümneliikmelised võistkonnad läbivad kella 9.30-st kuni 15.30-ni vabalt valitud kontrollpunktid. Eesmärgiks on koguda maksimaalne punktisumma, rajale märgitud 30 kontrollpunkti väärtus sõltub nende keerukusest ja kaugusest. Tegevväelased kannavad välivormi ning lahingrelvi. Tegevväelased kannavad relvasid kaasas, kuid ei kasuta neid sihtimiseks ega tulistamiseks.

Kaitseväe ühendatud õppeasutuste kõrgem sõjakool on noortele, kes soovivad head juhtimisalast kõrgharidust. Sõjakooli põhikursuse maa-, mere- või õhuväe õppesuuna lõpetajad saavad rakendusliku kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auastme.

Kaitseväe Akadeemia