fbpx
Uudised

Kõrgem Sõjakool korraldab Tartumaal jalgsirännaku

Kõrgema Sõjakooli jalgsirännak. Foto: Ave Eerma
Kõrgema Sõjakooli jalgsirännak. Foto: Ave Eerma

Reedel, 12. veebruaril korraldab Kõrgem Sõjakool Tartumaal vastlapäeva tähistamiseks jalgsirännaku, millest võtavad osa Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuse ja Kõrgema Sõjakooli isikkoosseis.

Kõrgema Sõjakooli ülema ülesandeid täitev major Marek Tiidrus ütles, et korraldajad asendasid kehvade ilmastikuolude tõttu traditsioonilise suusamatka sel aastal jalgsirännakuga. „Ürituse eesmärk on Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste parimate allüksuste väljaselgitamine ning kollektiivi sisemise side ja ühtsustunde suurendamine läbi ühistegevuse,“ ütles major Tiidrus.

Jalgsirännak Kõrvekülast Lähtele algab reedel kell 9.00 ning rännakul osalejad liiguvad maantee ääres. Tegevväelased kannavad lahingvarustust ning lahingrelvi, kuid ei kasuta neid sihtimiseks ega tulistamiseks. Lähtel toimub kõrgema sõjakooli spordivõistlus, kus selguvad parimad meeskonnad Grand Prix arvestuses.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Kõrgem Sõjakool on noortele, kes soovivad head juhtimisalast kõrgharidust. Sõjakooli põhikursuse maa-, mere- või õhuväe õppesuuna lõpetajad saavad rakendusliku kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auastme.

Kaitseväe Akadeemia