fbpx
Uudised

Kõrgem Sõjakool korraldas huvilistele infopäeva

Täna korraldas KVÜÕA Kõrgem Sõjakool infopäeva, kus huvilistele anti põhjalik ülevaade maa, mere- ja õhuväe õppesuundadel õppimisest, eesootavatest sisseastumiskatsetest ning tulevasest teenistusest.

„Tulin infopäevale, kuna tahtsin rohkem teada igapäevase kadetielu, õppetöö ja tuleviku võimaluste kohta. Kõige rohkem meeldis mulle see, et saime kadettidega vabalt suhelda ja kuulda nende kogemusi ja arvamusi,“ ütles infopäeval osalenud Markus Kiil.

Infopäeval tutvustasid ohvitserid huvilistele õppimisvõimalusi Kõrgema Sõjakooli maa-, mere- ja õhuväe õppesuundadel, hilisemat teenistust ning andsid ülevaate sellest, missugused on sisseastumiskriteeriumid ja –katsed. Lisaks andis Kaitseväe värbamiskeskuse esindaja juhiseid, kuidas toimida, kui ajateenistus ootab alles ees.

Infopäeval osalenutel oli võimalus rääkida ka kõrgema sõjakooli maaväe kadettidega, kes tutvustasid kadetielu, jagasid oma kogemusi ning viisid läbi tutvustava majatuuri. 

Sisseastumisdokumente saab Kõrgemasse Sõjakooli esitada SAIS-i vahendusel 18. juunist 2. juulini ning sisseastumiskatsed on 16.–18. juuli. Info sisseastumiskriteeriumide ja –katsete kohta leiab sõjakooli kodulehelt www.sojakool.ee.

KVÜÕA Kõrgem Sõjakool on noortele, kes soovivad head juhtimisalast kõrgharidust. Kõrgema Sõjakooli põhikursuse maa-, mere- või õhuväe õppesuuna lõpetajad saavad rakendusliku kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auastme.

Kaitseväe Akadeemia