fbpx
Uudised

Kõrgem Sõjakool korraldas koos teiste Tartu kõrgkoolidega lahtiste uste päeva


Täna, 20.märtsil toimus Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Kõrgemas Sõjakoolis lahtiste uste päev, kus huvilised tutvusid ohvitseriks õppimise võimalustega.

Kõrgema Sõjakooli lahtiste uste päeval rääkisid keskastmekursusel õppivad ohvitserid ja põhikursusel õppivad kadetid külalistele riigikaitsest, kadetielust, tutvustasid õppe- ja eluruume, KVÜÕA sõjamuuseumi ja relvastust. Kadetikasiinos räägiti sõjakoolide vahelisest rahvusvahelisest koostööst ning ajaloolistest traditsioonidest. Huvilised said infot sisseastumiseksamite ja õppimisvõimaluste kohta.

Kohtla-Järve Järve Vene Gümnaasiumi abituriendi Ilja Škatovi tõi lahtiste uste päevadele huvi ohvitseri elukutse vastu.  „Tahtsin teada, millised on sisseastumistingimused, füüsilised normid ja mida üldse peab tegema selleks, et tulla siia õppima. Pärast pikka ekskursiooni pean ütlema, et sain vastused oma küsimustele ja jäin kõigega väga rahule,“ ütles Ilja, kes kuulub ka Kaitseliidu Alutaguse malevasse.

Traditsiooniliselt korraldavad Tartu kõrgkoolid kevadisel koolivaheajal koos lahtiste uste päevi, tutvustamaks gümnasistidele edasiõppimisvõimalusi. Lisaks KVÜÕA Kõrgemale Sõjakoolile võtsid huvilisi vastu ka Tartu ülikool, Eesti maaülikool, Eesti lennuakadeemia ja Tartu tervishoiu kõrgkool. Koostöös Swedbanki ja Taistoga said koolinoored sel korral Tartusse tasuta eribussidega Tallinnast, Narvast, Pärnust, Viljandist, Otepäält ja Võrust.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Kõrgem Sõjakool on noortele, kes soovivad head haridust. Sõjakoolis koolitatakse ohvitsere kaitseväele ja Kaitseliidule. Kõrgema Sõjakooli põhikursusel omandatakse ohvitseri põhioskused ning saadakse rakenduslik kõrgharidus sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auaste.

Riigikaitselist haridust edendavaid lahtiste uste päevi korraldab Kõrgem Sõjakool peaaegu igal kuul. Sellel poolaastal saavad huvilised kadettide elu ja tegemistega tutvuda veel 19. aprillil ja 31. mail. Rohkem infot www.sojakool.ee/tule-kulla

Lahtiste uste pildigalerii leiate siit.

Kaitseväe Akadeemia