fbpx
Uudised

Kõrgem Sõjakool korraldas sisseastujatele infopäeva

Täna korraldas Kõrgem Sõjakool sisseastujatele infopäeva, kus anti huvilistele põhjalik ülevaade maa-, mere- ja õhuväe õppesuundadel õppimisest ning eesootavatest sisseastumiskatsetest. 

Infopäeval oli hea võimalus küsida kadettidelt nõu ning saada ülevaade sõjakooli eluolust.
Foto: Annett Kreitsman

 

„Infopäev oli heaks võimaluseks oma silmaga sõjakooli eluolu üle vaadata ning suhelda vahetult kadettidega, et nõu küsida ja uurida, millised nende senised kogemused sõjakoolis olnud on,“ ütles infopäeval osalenud Reigo Palm.

Infopäeval tutvustasid ohvitserid huvilistele õppimist Kõrgema Sõjakooli maa-, mere- ja õhuväe õppesuundadel, erialasid, hilisemat teenistust ning andsid põhjaliku ülevaate sisseastumiskriteeriumitest ja –katsetest. Lisaks sellele andis kaitseväe värbamiskeskuse esindaja juhiseid, mida teha pärast katsete edukat läbimist ning kuidas toimida, kui ajateenistus on veel läbimata. Infopäeva lõpetasid Kõrgema Sõjakooli maaväe põhikursuse 1. ja 2. õppeaasta kadetid, kes rääkisid kadetielust, jagasid oma kogemusi ning viisid läbi tutvustava majatuuri.

Sisseastumisdokumente saab Kõrgemasse Sõjakooli esitada SAIS-i vahendusel 19. juunist 3. juulini ning sisseastumiskatsete periood sõjakooli rakenduskõrgharidusõppesse on 17. – 20. juuli 2017. Info sisseastumiskriteeriumite ja –katsete kohta leiab sõjakooli kodulehelt http://www.sojakool.ee/.

KVÜÕA Kõrgem Sõjakool on noortele, kes soovivad head juhtimisalast kõrgharidust. Kõrgema Sõjakooli põhikursuse maa-, mere- või õhuväe õppesuuna lõpetajad saavad rakendusliku kõrghariduse sõjalise juhtimise erialal ja nooremleitnandi auastme.

Kaitseväe Akadeemia